Przegrane dziecko musi umrzeć?

i

Autor: Canva Przegrane dziecko musi umrzeć?

SQUID GAME w szkołach - przemoc i pobicia wśród dzieci! Nauczyciele apelują!

2021-10-12 13:01

W bijącym rekordy popularności serialu Squid Game widzowie mogą obejrzeć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W social mediach pojawiły się wyzwania dla ich użytkowników bazujące na tych z serialu. Coraz więcej słyszy się o chuligańskich wybrykach młodzieży, które nagrywane są później i wrzucane w sieć jako kolejny challenge.

„1-2-3, Baba-jaga patrzy” – to już nie jest niewinna zabawa

W nowym wydaniu à la Squid Game gra czerwone-zielone („1-2-3, Baba-jaga patrzy” w wersji polskiej) zrobiła się o wiele bardziej brutalna. Na czym polega zmodyfikowana wersja naszej zabawy z dzieciństwa? Tłumaczymy. Zaczyna się na pozór niewinnie bo dzieci wskazują na siebie palcem złożonym w kształt pistoletu udając, że strzelają do siebie. Niby nie ma w tym nic nadzwyczajnego bo każdy z nas bawił się w dzieciństwie w podobne zabawy. Problem pojawia się wtedy gdy osoba przegrana w squid’owej wersji tej gry ma wymierzaną karę. Zazwyczaj dochodzi wtedy do ciężkich pobić przegranego dziecka przez grupę wygranych. Dzieci kopiują zachowanie aktorów z serialu bo przecież przegrany w filmie powinien umrzeć. Uczniowie bezkrytycznie naśladują to, co dzieje się w serialu. Nie rozumieją, że prawdziwe życie to nie jest to gra, że nie ma się kilku „żyć” albo można wczytać grę od zera i nie będzie żadnych konsekwencji ich czynów. Do najgłośniejszych nadużyć inspirowanych serialem doszło w Belgii i Wielkiej Brytanii ale o grze słyszy się już i w polskich szkołach.

Zatrzymanie mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 4-latka

Dzieci, które nie ukończyły zadania stały się ofiarami brutalnych, grupowych pobić

Wygrani znęcali się nad przegranymi fizycznie i psychicznie. Dyrekcje belgijskich szkół zaapelowały do rodziców, by porozmawiali ze swoimi pociechami i przede wszystkim zaczęli kontrolować co ich pociechy oglądają w internecie i czym się inspirują. Brytyjczycy poszli o krok dalej i po wystąpieniu podobnych przypadków znęcania się i pobić inspirowanych serialem zaapelowali o całkowite zakazanie pokazywania tego serialu dzieciom. Rodzice dzieci, które naśladują „grę” ze Squid Game wzywani na rozmowy dyscyplinarne, a nauczyciele otwarcie mówią o zerowej tolerancji wobec takich zachowań uczniów i bierności rodziców w tym temacie. Warto przypomnieć, że popularny serial, bazujący na scenariuszu Hwang Dong-hyuk'a, zakwalifikowany został dla widzów w grupie wiekowej powyżej 16. roku życia, a to dzieci znacznie młodsze mają do niego dostęp i naśladują brutalną zabawę. Nowy sezon Squid Game już wkrótce – ciekawe jaką wypaczoną wersją gry zainspirują się teraz dzieci. A wy wiecie jakie treści w internecie ogląda wasze dziecko?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czy jesteś urodzonym zwycięzcą?

Pytanie 1 z 9
Lubisz planować swoje obowiązki, czy działasz spontanicznie?