Autor: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS Puchar Świata w Klingenthal: Kamil Stoch trzeci w kwalifikacjach. Polacy w okrojonym składzie!

Skoki narciarskie w Klingenthal RELACJA: TRZECIE miejsce Kamila Stocha! Mamy pierwsze w tym sezonie podium

2021-12-11 17:43

Puchar Świata w skokach narciarskich w ten weekend gości w niemieckim Klingenthal. Czy ten weekend będzie przełamaniem dla polskich skoczków? Jest na to nadzieja! Kamil Stoch w kwalifikacjach przed dzisiejszych konkursem zajął trzecie miejsce. Wcześniej podczas treningu Stoch i Żyła znaleźli się w pierwszej trójce. Kwalifikacje do konkursu wygrał Ryoyu Kobayashi.

1. Puchar Świata w Klingenthal. Relacja
  2. Puchar Świata w Klingenthal. Polacy w okrojonym składzie
  3. Puchar Świata w Klingenthal. Program zawodów
  4. Puchar Świata w Klingenthal. Gdzie oglądać?

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022 w ten weekend odbywa się w Klingenthal. Do dzisiejszego konkursu awans zagwarantowali sobie wszyscy czterej polscy skoczkowie, korzy przyjechali do Niemiec w okrojonym składzie. Polscy kibice mogą mieć spore oczekiwania wobec naszych zawodników. Kamil Stoch we wczorajszych kwalifikacjach zajął trzecie miejsce, osiągając wynik 130 metrów. O trzy metry lepszy był od niego Ryoyu Kobayashi, który kwalifikacje wygrał, lądując na 133 metrze. Drugie miejsce zajął Karl Geiger z wynikiem 131 metrów. Co więcej, podczas jednego z treningów Kamil Stoch i Piotr Żyła znaleźli się w pierwszej trójce. Czy ten weekend Polscy skoczkowie przełamią fatalną passę? Przypomnijmy, że do tej pory najlepszym wynikiem naszej kadry było piąte miejsce Stocha w zawodach w Niżnym Tagile. Jak będzie dzisiaj?

Puchar Świata w Klingenthal. Relacja

Dobre kwalifikacje ma za sobą Kamil Stoch (3. miejsce), Piotr Żyła (12. miejsce), Paweł Wąsek (18. miejsce) i Aleksander Zniszczoł, który również zakwalifikował się do dzisiejszego konkursu, zajmując 45. miejsce.

I seria

Aleksander Zniszczoł 125 m

Paweł Wąsek 128 m (awans do II serii)

Piotr Żyła 130,5 m (awans do II serii)

Kamil Stoch 132 m (awans do II serii)

Wyniki I serii: Po pierwszej serii najwyżej uplasowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce. Piotr Żyła na 16  miejscu, a Paweł Wąsek na 25 miejscu. Do serii finałowej nie awansował Aleksander Zniszczoł, który pierwszą serię zakończył na 37 miejscu.

II seria

Punktualnie o 17:07 rozpoczęła się druga seria konkursu w Klingenthal.

Paweł Wąsek skoczył zaledwie 118 metrów. Prawdopodobnie zakończy konkurs na 30 miejscu.

Piotr Żyła w drugim skoku skoczył 130 metrów. Po swoim skoku zajmuje 3. miejsce. Do końca jeszcze 15 zawodników.

Kamil Stoch skoczył na 133 metr. Po swoim skoku zajmuje drugie miejsce! Przegrał zaledwie o 0,1 punktu z Granerudem! Do końca jeszcze trzech zawodników!

Ryoyu Kobayashi zepsuł swój skok! Manuel Fettner również co oznacza, że Kamil Stoch ma podium!

Wyniki II serii: Ostatecznie Kamil Stoch zajmuje TRZECIE miejsce w dzisiejszym konkursie! Wygrał Stefan Kraft, a na drugim miejscu Helvor Granerud. To pierwsze podium Polaków w tym sezonie! Jakie miejsca zajęli pozostali Polacy? Otóż Piotr Żyła zajął 16 miejsca, a Paweł Wąsek zamyka klasyfikację II serii na 30 miejscu.

Puchar Świata w Klingenthal. Polacy w okrojonym składzie

W ten weekend zabraknie kilku polskich skoczków. Według decyzji naszego sztabu na dodatkowe treningi w austriackim Ramsau wysłani zostali:

• Dawid Kubacki
  • Jakub Wolny
  • Andrzej Stękała
  • Klemens Murańka

Decyzja spowodowana jest fatalną dyspozycja naszych skoczków na początku sezonu Pucharu Świata 2021/2022. Jedynym skoczkiem, który dość regularnie punktuje i zajmuje miejsca w pierwszej „10” jest Kamil Stoch.