Mecz Polska – Rosja. O której Polacy grają w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy 2021?

i

Autor: CyfraSport Mecz Polska – Rosja. O której Polacy grają w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy 2021?

Mecz Polska – Rosja. O której Polacy grają w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy 2021?

2021-09-14 12:28

Dziś mecz Polska – Rosja w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2021. Polacy w Gdańsku podejmą reprezentacje, z którą ostatni raz mierzyliśmy się w Lidze Narodów w czerwcu tego roku. Dwa ostatnie spotkania z Rosjanami wygraliśmy, ale czy tym razem będzie tak samo? O której godzinie mecz o półfinał Eurovolley 2021?

Dziś Polscy siatkarze powalczą o półfinał siatkarskich Mistrzostw Europy 2021. Rywalem będzie Rosja, czyli świeżo upieczony wicemistrz olimpijski z Tokio. To ostatnie spotkanie w Gdańsku, a jego zwycięzca pojedzie do Katowic, gdzie rozgrywana będzie decydująca faza Eurovolley 2021 – półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Wczoraj z mistrzostw Europy odpadła Francja, która uległa reprezentacji Czech. Czesi są jednym z organizatorów tegorocznej imprezy i chcą pokazać się z dobrej strony. To właśnie oni, po wyeliminowaniu Francuzów są naszym potencjalnym rywalem do gry w półfinale. Jednak najpierw musimy pokonać Rosję. Ostatnie spotkania z Rosjanami to dwa zwycięstwa 3:1 w Lidze Narodów w czerwcu tego roku, a także 3:1 w Pucharze Świata – mecz w 2019 roku. Czy dzisiaj będzie podobnie? Miejmy nadzieję. O której mecz Polska – Rosja?

Spis treści

  1. Polska – Rosja siatkówka. Ćwierćfinały
  2. Polska – Rosja siatkówka. O której grają Polacy?

CZYTAJ TAKŻE: Prezes PZPN chce oskarżyć angielskich piłkarzy o pomówienie. Chodzi o Kamila Glika, który został oskarżony przez Anglików o rasizm

Polska – Rosja siatkówka. Ćwierćfinały

Oprócz spotkania Polska – Rosja, dziś w Gdańsku zagra również reprezentacja Holandii z Serbią o godzinie 17:30. W Czechach, a dokładnie w Ostrawie jutro odbędą się dwa spotkania: o godzinie 16:00 Włosi zmierzą się z reprezentacją Niemiec, a współgospodarze zagrają z Słowenią.

Według drabinki turniejowej to właśnie zwycięzca meczu Czechy – Słowenia będzie rywalem Polski, bądź Rosji w półfinale Eurovolley 2021.

Polska – Rosja siatkówka. O której grają Polacy?

Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostanie na Ergo Arenie w Gdańsku. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć w telewizji na TVP1, Polsacie Sport oraz online na sport.tvp.pl.

Bartosz Kurek: Rosjanie łatwo skóry nie sprzedadzą