Burza po decyzji FIFA. Szwedzi niezadowoleni. Wściekli Rosjanie grzmią i radzą Polakom trenować

i

Autor: flickr.com Burza po decyzji FIFA. Szwedzi niezadowoleni. Wściekli Rosjanie grzmią i radzą Polakom trenować

Selekcjoner Rosji po decyzji FIFA. Walerij Karpin: Słowa tego nie opiszą

2022-03-01 9:15

Selekcjoner reprezentacji Rosji odniósł się do decyzji, którą wczoraj wydała FIFA, a także UEFA. Obie federacje zabraniają Rosjanom udziału w meczach zarówno eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Katarze, czy chociażby w europejskich rozgrywkach klubowych. Trener, Walerij Karpin przekazał, że zarówno on, jak i jego piłkarze są mocno rozczarowani decyzją.

FIFA i UEFA wydały wspólny komunikat, w którym informują, że obie federacje zabraniają rosyjskich drużynom i reprezentacji gry – w skrócie – we wszystkich rozgrywkach. "W konsekwencji wstępnych decyzji przyjętych przez Radę FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, które przewidywały przyjęcie dodatkowych środków, FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w uczestnictwie w rozgrywkach FIFA i UEFA do odwołania" - napisano w komunikacie światowej federacji. Rozczarowania tą decyzją nie krył selekcjoner reprezentacji Rosji Walerij Karpin. Jak to skomentował?

Walerij Karpin: Słowa tego nie opiszą

Prowadzona przez Karpina reprezentacja straciła szanse na udział w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Tak Walerij Karpin skomentował wykluczenie Rosji.

- Słowa nie opiszą tego, jak bardzo jesteśmy rozczarowani po decyzji, którą podjęła FIFA. Mieliśmy nadzieję, że to w meczu rozstrzygnie się, kto będzie zwycięzcą. Jest mi przykro w związku z sytuacją moich zawodników. Marzyli o tym, żeby zagrać na Mistrzostwach Świata. Teraz ich nadzieje odeszły - powiedział Walerij Karpin.

Mimo że Rosyjski Związek Piłki Nożnej nie zgadza się kategorycznie z decyzją FIFA i UEFA, to nie może nic zdziałać. Decyzja zapadła i ważna jest do odwołania.

Kolejny dzień inwazji na Ukrainę. Eksperci komentują konflikt