Straż graniczna

i

Autor: Straż Graniczna W Grzechotkach (woj. warmińsko-mazurskie) 32-letni obywatel Tadżykistanu próbował przedostać się przez granicę dzięki podrobionej wizie. Zdj. ilustracyjne.

Są NOWE fakty w sprawie śmierci migrantów przy polsko-białoruskiej granicy. Jaka była przyczyna zgonu?

2021-09-21 7:28

W niedzielę (19 września) w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna. Ustalono nowe fakty w sprawie.

Wiadomość o odnalezieniu ciał potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura"

Ciała uchodźców znaleziono w trzech różnych miejscach przy granicy z Białorusią. Mężczyźni byli w wieku od około 20 do 40 lat. Śledczy weryfikują ich tożsamość. Znana jest prawdopodobna przyczyna zgonu. 

Wychłodzenie było prawdopodobną przyczyną śmierci trzech uchodźców, którzy zmarli w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Sprawę bada prokuratura okręgowa w Suwałkach, która zleciła sekcje zwłok mężczyzn. Wszyscy trzej mieli być w stanie hipotermii.

Grób zamordowanego na Krupówkach Mateusza W. w Lipnicy Murowanej