Zaczyna  rosnąć oprocentowanie depozytów

i

Autor: Pixabay Zaczyna rosnąć oprocentowanie depozytów

Rząd zwróci pieniądze za mandaty covidowe! Chodzi o PIERWSZY LOCKDOWN

2021-10-23 19:34

Rząd zwróci pieniądze osobom, które podczas pierwszego lockdownu zostały ukarane mandatem za nieprzestrzeganie obostrzeń przeciwepidemicznych pomiędzy marcem a czerwcem 2020 r. Jest to spowodowane tym, że pierwsza przymusowa izolacja została wprowadzona niezgodnie z ustawą zasadniczą. Decyzję rządu ogłoszono wczoraj.

Rząd Hiszpanii zwróci pieniądze ukaranym podczas lockdownu. Decyzja centrolewicowego gabinetu jest konsekwencją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który w lipcu br. orzekł, że przymusowa izolacja społeczna, w ramach stanu zagrożenia epidemicznego podczas pierwszej fali pandemii Covid-19, została wprowadzona niezgodnie z ustawą zasadniczą. Rząd szacuje, że w okresie tym wystawiono w Hiszpanii ponad 1,1 mln mandatów za nieprzestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych, głównie za nieuzasadnione opuszczanie domów.

CZYTAJ TAKŻE: Strajk Kobiet w Warszawie 22.10. Dlaczego kobiety wyszły na ulice? [ZDJĘCIA]

Strajk Kobiet w Warszawie. Garstka protestujących zablokowała centrum miasta

Rząd Hiszpanii zwróci pieniądze

Jak potwierdziło w piątek ministerstwo polityki terytorialnej i służb publicznych, w najbliższych dniach utworzony zostanie zespół, który zajmie się zwrotem pieniędzy. Zgodnie z przepisami, które rząd ogłosił w połowie marca 2020 r., a zatwierdził parlament, nakaz pozostania w domu obowiązywał wszystkich obywateli z wyjątkiem osób udających się do pracy, lekarza, banku lub w celu nabycia podstawowych towarów

Sonda
Czy znasz kogoś, kto stracił pracę przez pandemię?