Strajk Kobiet w Warszawie 22.10.

i

Autor: archiwum prywatne Strajk Kobiet w Warszawie 22.10.

Strajk Kobiet w Warszawie 22.10. Dlaczego kobiety wyszły na ulice? [ZDJĘCIA]

2021-10-22 18:42

Strajk Kobiet w Warszawie. 22.10. Podobnie jak rok temu kobiety znów wyszły na ulice. Ogólnopolski Strajk Kobiet protestuje w stolicy równo rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Gdzie jest protest? Gdzie są utrudnienia? Zobacz zdjęcia z protestu kobiet.

W stolicy trwa protest kobiet. Dokładnie rok temu 22.10. zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający prawo aborcyjne. W związku z tym w centrum stolicy, na rondzie Dmowskiego, zebrał się tłum. Na miejscu jest nasz reporter. - Jeśli chodzi o frekwencję, nie można tego porównywać z tym, co było rok temu. Wtedy na ulice wyszły tysiące kobiet, dzisiaj jest ich zdecydowanie mniej - relacjonuje Michał Skolimowski.

Czytaj także: STRAJK KOBIET w Warszawie 22.10 - GDZIE i O KTÓREJ początek protestu?

Postulaty jednak pozostały podobne. - Każdy człowiek, a tym samym kobiety, powinny mieć wolny wybór - mówi uczestniczka protestu. - Jedną z tych spraw jest oczywiście kwestia legalnej aborcji i tego, żebym jako Polka, mogła decydować o swoim ciele - dodaje demonstrująca.

Rok temu trybunał uznał, ze przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny.

Czytaj także: Aborcja niezgodna z konstytucją. Trybunał Konstytucyjny orzekł ws. przerwania ciąży

Podczas protestu zbierane są podpisy pod projektem legalizującym aborcję. - Na rondzie Praw Kobiet zbieramy podpisy. Towarzyszy nam kolor zielony, symbol walki Argentynek, które po 15 latach wywalczyły legalizację. My też do tego dojdziemy, don't worry - czytamy na Twitterze.

Gdzie jest Strajk Kobiet 22.10.2021 [UTRUDNIENIA]

Demonstracja rozpoczęła się w centrum stolicy na Rondzie Dmowskiego. Według najnowszych informacji - protest ma się przenieść przed Trybunał Konstytucyjny.

Zobacz zdjęcia z poprzednich protestów:

Źródło: Strajk Kobiet w Warszawie 22.10. Dlaczego kobiety wysły na ulice? [ZDJĘCIA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE