Dolnośląskie. Ostrzeżenie IMGW: oblodzenie i silny wiatr!

i

Autor: ivabalk

Silny wiatr znów zawieje! Gdzie będzie wiało? IMGW ostrzega: „zagrożenie dla życia”

2021-10-23 8:04

Silny wiatr znów zawieje! To kolejny już dzień, podczas którego będziemy musieli zmagać się z mocnymi, a nawet bardzo mocnymi podmuchami. Wiatr w porywach do 90 km/h będzie wiał w północnej części woj. zachodniopomorskiego i woj. pomorskiego do południa w sobotę - alarmuje IMGW, które wydało dla tych terenów ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Silny wiatr znów zawieje! Gdzie?

IMGW informuje, że najmocniej będzie wiało na północnych krańcach woj. zachodniopomorskiego. Prognozowanie jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Z kolei na północnych krańcach woj. pomorskiego przewidywane jest wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Ostrzeżenie wydano też dla północno-zachodnich krańców woj. warmińsko-mazurskiego. Tam prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe są także burze.

Silny wiatr! IMGW ostrzega

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Możliwe są m.in. utrudnienia w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych.

Ogromny pożar na Woli. Płonął garaż podziemny w bloku
Sonda
Czy zwracasz uwagę na ostrzeżenia IMGW?