Ruszyła WIELKA AKCJA POLICJI w całej Polsce! Na co będą zwracać szczególną uwagę?

i

Autor: KWP Białystok Ruszyła WIELKA AKCJA POLICJI w całej Polsce! Na co będą zwracać szczególną uwagę?

Ruszyła WIELKA AKCJA POLICJI w całej Polsce! Na co będą zwracać szczególną uwagę?

2021-10-29 7:42

W okresie Wszystkich Świętych należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku do 2 listopada policjanci w ramach akcji "Znicz" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W okresie Wszystkich Świętych wiele osób zdecyduje się wykorzystać przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz spotkać się z rodziną. W związku z czym należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. By wszyscy dotarli do celu bezpiecznie, na drogi wyjdzie więcej policyjnych patroli. Akcja "Znicz" potrwa od piątku (29 października) do wtorku (2 listopada) włącznie.

Wszystkich Świętych 2021. Akcja "Znicz" w całej Polsce. Na co policja będzie zwracać szczególną uwagę?

- W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów - tłumaczył kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz w okolicach cmentarzy. - Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach - zaznaczył.

Wszystkich Świętych 2021. Groby Gołasa, Krawczyka, Machalicy, Kowalewskiego. Niezapomniani

- Bądźmy jednak przygotowani na to, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia. Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym. Tym bardziej że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością - dodał.

Informuje również, że zmienna jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność. - Przypominamy kierującym, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, również osób starszych, których będzie można spotkać także po zmroku. Natomiast pieszych uczulamy, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo - przypomniał. - Wybierając się na cmentarz, pamiętajmy również o konieczność przestrzegania zasad związanych z epidemią COVID-19 - zaapelował.

W rozmowie z PAP komisarz Robert Opas powiedział, że w piątek zainaugurowana zostanie akcja informacyjno-edukacyjna "Nie Zabijaj!", która ma na celu uświadomić uczestnikom ruchu, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo. - Akcja jest apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i postępowanie w sposób, który nie powoduje zagrożenia zdrowia i życia innych użytkowników drogi - podkreślił.

Hity na 1 listopada! Sami nie uwierzycie w to co zobaczycie!