Rosjanie ostrzelali rakietami kilka rejonów Ukrainy. Problemy z dostawami prądu we Lwowie

i

Autor: Twitter/@IuliiaMendel Rosjanie ostrzelali rakietami kilka rejonów Ukrainy. Problemy z dostawami prądu we Lwowie

Rosja ostrzelała rakietami Ukrainę. Problemy z dostawami prądu we Lwowie [FOTO, WIDEO]

2022-05-03 21:51

Do rosyjskich ostrzałów rakietowych kilku obwodów, w tym po raz pierwszy zamieszkanego przez mniejszość węgierską Zakarpacia, doszło we wtorek w Ukrainie. Poinformowali o tym przedstawiciele władz regionalnych.

„Uderzyła rakieta w obiekt w hirskim rejonie Zakarpacia. Na miejscu pracują służby, ustalamy informacje o szkodach i ewentualnych ofiarach” – oznajmił szef władz obwodowych Wiktor Mykyta na Telegramie.

Wcześniej o rosyjskich atakach rakietowych w obwodzie lwowskim informował szef władz obwodowych Maksym Kozycki. Według mera Lwowa Andrija Sadowego uszkodzone zostały trzy podstacje energetyczne i w części miasta nie ma prądu.

Nie są to jednak jedyne doniesienia o rakietowych atakach wojsk rosyjskich. Szef władz obwodu winnickiego Serhij Borzow powiadomił, że obrona przeciwlotnicza strąciła nad obwodem dwie rosyjskie rakiety. Obecnie trwają poszukiwania odłamków. Ponadto informacje o wybuchach nadchodzą również w obwodu kirowohradzkiego. O uderzeniu rakiety w hromadzie (gminie) dolińskiej poinformował szef miejscowych władz Jewhenij Zwizdowski – pisze portal Hromadske.

Odgłosy wybuchów słychać było również w Mikołajowie. Na skutek ostrzałów infrastruktury pociągowej we wtorek na terenie Ukrainy stanęło 13 pociągów.

Suczka Alisa przyjechała z Ukrainy do Polski na cesarskie cięcie