Psy tropiące COVID-19 ruszyły już do akcji! Te szczeniaki rozczulają! [FOTO]

2022-01-11 11:42
Psy węszące COVID-19 ruszyły już do akcji! Te szczeniaki rozczulają! [FOTO]
Autor: nypost.com

Psy węszące COVID stały się nieocenioną bronią w walce ze śmiertelnym wirusem - i zostały już rozmieszczone od Florydy po Nowy Jork i Massachusetts, jak podaje zagraniczny portal nypost.com. To jednak nie jedyne miejsca. Jak sobie radzą czworonogi?

Psy przeszkolone do wykrywania koronawirusa trafiły nie tylko do szkół, ale i w teren! Głośno o samym pomyśle było już w ubiegłym roku, ale dopiero teraz możemy podziwiać czworonogi w akcji. 

Weterynarze z Hanoweru nauczyli psy tropiące wykrywać koronawirusa w próbkach śliny – poinformował Reuters. Zwierzęta mają 94-procentową skuteczność. Psy tropiące pomagają już identyfikować zakażonych pacjentów na lotniskach w Helsinkach i Santiago de Chile.

Psy tropiące COVID-19 ruszyły już do akcji! Te szczeniaki rozczulają! [FOTO]
Autor: nypost.com

Stacja CBS wyjaśnia, że psy siadają jeśli wyczują zapach wirusa np. na biurku czy klawiaturze. Stanowi to ostrzeżenie, że miejsce jest zakażone wirusem i musi być oczyszczone.

"Psy zostały przetestowane w danych zebranych i opublikowanych z dokładnością do 99,6 procent"

- powiedział kierownik programu Kip Schultz w rozmowie z The Post Thursday.

Sedno Sprawy - Sebastian Kaleta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze