Kamil Stoch

Autor: PAP/Grzegorz Momot Kamil Stoch

PŚ w Klingenthal: Kamil Stoch drugi. Wygrał Halvor Egner Granerud

2021-02-06 16:06

Kamil Stoch zajął drugie miejsce podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Klingenthal. Tuż za podium sklasyfikował się Piotr Żyła. Wygrał Halvor Egner Granerud. W niedzielę drugi konkurs indywidualny.

PŚ w Klingenthal: Kamil Stoch drugi. Dominacja Halvora Egnera Graneruda

Za nami pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Po pierwszej serii apetyty Polaków mocno wzrosły. W pierwszej piątce mieliśmy aż trzech Biało-Czerwonych. Kamil Stoch (138,5 m) zajmował drugie miejsce, czwarty był Dawid Kubacki (138,5 m), a piąty Piotr Żyła (137,5 m). Prowadził Halvor Egner Granerud (140,5 m), a na trzeciej pozycji sklasyfikował się Anze Lanisek (139,5 m).

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.02.2021

Niestety w drugiej serii naszym reprezentantom poszło nieco gorzej. Rywalizacji nie ułatwiały trudne warunki na skoczni - wiatr oraz padający śnieg. Kubacki i Żyła oddali krótsze skoki i stracili szansę o walkę o podium. Ostatecznie pierwszy po drugim skoku na odległość 131,5 m zajął szóste miejsce. Żyła wylądował na 131 m, co dało mu miejsce tuż za podium.

Nie zawiódł za to Stoch. Skoczek z Zębu oddał skok na odległość 134 m i utrzymał drugie miejsce. Konkurs wygrał Granerud. Osiągając 141,5 m, nie dał szans rywalom.

PŚ w Klingenthal: w niedzielę drugi konkurs indywidualny

W niedzielę, 7 lutego w Klingenthal odbędzie się drugi konkurs indywidualny. Serię próbną zaplanowano na godzinę 13.15. O 14.30 powinien rozpocząć się konkurs.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?