Przerażający znak drogowy w Zaporożu. To ostrzeżenie dla Rosjan [FOTO]

i

Autor: Twitter/@nexta_tv Przerażający znak drogowy w Zaporożu. To ostrzeżenie dla Rosjan [FOTO]

Przerażający znak drogowy w Zaporożu. To ostrzeżenie dla Rosjan [FOTO]

2022-03-14 10:23

Wojna na Ukrainie trwa już trzeci tydzień. Wojska rosyjskie nadal próbują przełamać opór ukraińskich obrońców, którzy bronią się dzielnie, a do najeźdźców mają jasny przekaz. Dobrze oddaje go zdjęcie z drogi przed Zaporożem, na którym widać przerażający znak adresowany właśnie do Rosjan.

Inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę trwa już trzeci tydzień. 24 lutego Władimir Putin wydał swoim wojskom rozkaz zajęcia terenu naszych wschodnich sąsiadów. Z relacji jeńców wiemy już, że jego żołnierze dostali pozwolenie na zabijanie ludności cywilnej. I chociaż Rosjanie nie osiągnęli zamierzonego celu przejęcia władzy na całym terenie w ciągu trzech dni, to skupiają się właśnie na atakowaniu zwykłych mieszkańców.

W sieci pojawiły się już setki materiałów dotyczących ataku na Ukrainie oraz tym, jak cywile na terenie naszych wschodnich sąsiadów tracą swój dobytek. Dotkliwe niszczone są również zabytkowe dzielnice największych ukraińskich miast. Pomimo tych wszystkich strat Ukraińcy w dalszym ciągu stawiają dzielny opór, a ostatnio w sieci pojawiło się zdjęcie, które trzeba traktować jak ostrzeżenie dla najeźdźcy.

Na fotografii widać bowiem znak drogowy z okolic Zaporoża do którego doczepiono kukłę. Oprócz niej jest kartka, na której widnieje napis: „Śmierć okupantom”. Całość zatem ma być ostrzeżeniem dla rosyjskich żołnierzy, którzy teraz powinni kilka razy zastanowić nad swoimi działaniami.

Zdjęcie bardzo szybko stało się popularne w sieci, internauci zwrócili uwagę na to, jak straszny jest to widok, ale „skoro nie słuchają dyplomacji, to trzeba mówić ich językiem” – tak czytamy w jednym z komentarzy. Zdjęcie z Zaporoża udostępnił również niezależny białoruski portal NEXTA, który przekonuje, że na znaku zaczepiona została kukła, a nie martwy człowiek. Z niektórych komentarzy wynika jednak, że taki symbol zostanie umiejętnie wykorzystany przez rosyjską propagandę.

Michał Kamiński: Ukraińcy umierają dzisiaj w imię europejskich wartości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE