Prokuratura bada sprawę śmiertelnego wypadku pod Zambrowem. Gersdorf: Nie mieliśmy żadnego wypadku

i

Autor: małopolska policja, zdjęcie ilustracyjne Prokuratura bada sprawę śmiertelnego wypadku pod Zambrowem. Gersdorf: Nie mieliśmy żadnego wypadku

Prokuratura bada sprawę śmiertelnego wypadku pod Zambrowem. Gersdorf: Nie mieliśmy żadnego wypadku

2022-04-15 18:49

Śmiertelny wypadek pod Zambrowem. Jak donoszą media, w zdarzeniu miała brać udział była I prezes Sądu Najwyższego. Małgorzata Gersdorf zaprzecza jednak, by brała udział w wypadku. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Jakie są najnowsze ustalenia ws. zdarzenia?

Do wypadku doszło na węźle Zambrów Wschód drogi S8 Warszawa-Białystok. Kierujący motocyklem 26-latek, mieszkaniec powiatu sokólskiego (Podlaskie) zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne, ponosząc śmierć na miejscu.

Czytaj także: Śmierć motocyklisty na S8! Onet: autem, który go potrącił jechała Małgorzata Gersdorf z mężem

Policja z Zambrowa poinformowała w piątek, że poszukuje świadków tego wypadku lub osób, które mogą udzielić wszelkich informacji w tej sprawie. Jak wynika z informacji uzyskanych ze źródeł w podlaskiej policji, funkcjonariusze mają zabezpieczone nagranie z kamery pojazdu, który wjeżdżał na obwodnicę oraz zatrzymany dla potrzeb śledztwa samochód, który mógł brać udział w wypadku.

Portal tvp.info poinformował, że na nagraniu widać, jak motocykl kilkukrotnie koziołkuje i wpada w ekrany akustyczne tuż obok przejeżdżającego subaru. "Poruszający się subaru kierowca przyhamował na chwilę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia; świadkowie nie udzielili 26-latkowi pomocy ani nie zaalarmowali służb ratunkowych" - czytamy na tvp.info.pl. Z informacji portalu wynika, że subaru jechała była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Gersdorf w rozmowie z RMF FM zaprzeczyła, by uczestniczyli w tym wypadku. "Nie mieliśmy żadnego wypadku i do wieczora także świadomości, że po drodze wydarzyło się coś złego" - powiedziała w rozmowie z RMF FM Gersdorf.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz z ortografii. Napiszesz razem czy osobno?

Pytanie 1 z 10
Skąd wysyłacie pocztówki?
LUNCHBOX DO SZKOŁY I PRACY [Kasia Węsierska GOTUJE] | ESKA XD - Fit vlog #46