Potężne wichury i BURZE ŚNIEŻNE! Przerażające prognozy dla Polski. IMGW bije na alarm!

i

Autor: pexels/IMGW

Potężne wichury i BURZE ŚNIEŻNE! Przerażające prognozy dla Polski. IMGW bije na alarm!

2022-01-17 9:39

W najbliższych godzinach czeka nas bardzo niebezpieczna pogoda. Potężny front atmosferyczny przetacza się przez nasz kraj. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całej Polski! Porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h. A to jeszcze nie wszystko! Sprawdźcie, co będzie działo się w pogodzie w najbliższym czasie.

POTĘŻNE wichury i burze śnieżne. Przerażające prognozy dla Polski. IMGW bije na alarm!

Potężne wichury przeszły przez nasz kraj w miniony piątek. Strażacy interweniowali ponad 600 razy - najwięcej w woj. warmińsko-mazurskim oraz pomorskim. Jak podaje IMGW, to jednak dopiero wstęp do tego, co będzie się działo w poniedziałek. W przemieszczającym się przez nasz kraj bardzo aktywnemu frontowi atmosferycznemu towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr. Ten może "łamać i wyrywać drzewa z korzeniami, uszkadzać linie energetyczne, a nawet zrywać dachy z budynków. Nie wykluczone jest także pojawienie się burz, opadów gradu i krupy śnieżnej."

Serce dla Pawła Adamowicza

W pogodzie będzie więc bardzo niebezpieczne. Ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia obowiązują na terenie całej Polski.

Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50km/h do 70km/h, w porywach do 100km/h, w pasie nadmorskim lokalnie w porywach do 110km/h, z zachodu i północnego zachodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do późnych godzin popołudniowych na południu kraju oraz do późnych godzin wieczornych na północy w środkowej Polsce.

Wichurom towarzyszyć będą opady deszczu, gradu, deszczu ze śniegiem. Niewykluczone są również burze - zarówno z deszczem jak i burze śnieżne. Opadów białego puchu nie będzie jednak dużo - maksymalnie do 3 cm, jednak przejściowe intensywne opady mogą znacząco utrudniać widoczność na drogach.