Potężne wichury i BURZE ŚNIEŻNE! Przerażające prognozy dla Polski. IMGW bije na alarm!

i

Autor: pexels/IMGW

Potężne wichury i BURZE ŚNIEŻNE! Przerażające prognozy dla Polski. IMGW bije na alarm!

2022-01-17 9:39

W najbliższych godzinach czeka nas bardzo niebezpieczna pogoda. Potężny front atmosferyczny przetacza się przez nasz kraj. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całej Polski! Porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h. A to jeszcze nie wszystko! Sprawdźcie, co będzie działo się w pogodzie w najbliższym czasie.

POTĘŻNE wichury i burze śnieżne. Przerażające prognozy dla Polski. IMGW bije na alarm!

Potężne wichury przeszły przez nasz kraj w miniony piątek. Strażacy interweniowali ponad 600 razy - najwięcej w woj. warmińsko-mazurskim oraz pomorskim. Jak podaje IMGW, to jednak dopiero wstęp do tego, co będzie się działo w poniedziałek. W przemieszczającym się przez nasz kraj bardzo aktywnemu frontowi atmosferycznemu towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr. Ten może "łamać i wyrywać drzewa z korzeniami, uszkadzać linie energetyczne, a nawet zrywać dachy z budynków. Nie wykluczone jest także pojawienie się burz, opadów gradu i krupy śnieżnej."

Serce dla Pawła Adamowicza

W pogodzie będzie więc bardzo niebezpieczne. Ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia obowiązują na terenie całej Polski.

Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50km/h do 70km/h, w porywach do 100km/h, w pasie nadmorskim lokalnie w porywach do 110km/h, z zachodu i północnego zachodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do późnych godzin popołudniowych na południu kraju oraz do późnych godzin wieczornych na północy w środkowej Polsce.

Wichurom towarzyszyć będą opady deszczu, gradu, deszczu ze śniegiem. Niewykluczone są również burze - zarówno z deszczem jak i burze śnieżne. Opadów białego puchu nie będzie jednak dużo - maksymalnie do 3 cm, jednak przejściowe intensywne opady mogą znacząco utrudniać widoczność na drogach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE