Metaverse

i

Autor: Pixabay.com

Powstanie NOWA WERSJA INTERNETU! Stworzy ją Facebook

2021-10-19 10:52

To ma być nowy internet. Facebook pracuje nad projektem, który może zrewolucjonizować cały cyfrowy świat. Do jego stworzenia chce zatrudnić 10 tysięcy specjalistów! Jak ma wyglądać nowa wersja internetu? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Metaverse - bo tak nazywa się nowy projekt Facebooka - ma być miejscem, gdzie świat realny łączy się z cyfrowym. To całkowicie nowa platforma cyfrowa, która oparta ma być na technologiach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Oto, jak ten nowy internet opisują ją sami przedstawiciele firmy:

„Metaverse” to wirtualne przestrzenie, w których możesz tworzyć razem z innymi ludźmi, którzy nie znajdują się w tej samej fizycznej przestrzeni co Ty. Będziesz mógł spędzać czas ze znajomymi, pracować, bawić się, uczyć, robić zakupy, tworzyć i nie tylko. Niekoniecznie chodzi o spędzanie większej ilości czasu online — chodzi o to, aby czas, który spędzasz online był bardziej znaczący.

Metaverse nie jest pojedynczym produktem, który jedna firma może zbudować samodzielnie. Podobnie jak internet, metaverse istnieje niezależnie od tego, czy istnieje Facebook, czy nie. I nie powstanie z dnia na dzień. Wiele z tych produktów zostanie w pełni zrealizowanych dopiero w ciągu najbliższych 10-15 lat.

Brzmi intrygująco? By wdrożyć w życie wizję tej nowej wersji internetu, Facebook potrzebuje rąk do pracy. Dlatego, firma zapowiedziała stworzenie w ciągu 5 najbliższych lat, 10 tys. miejsc pracy w całej Europie. Zatrudnienie znajdą wysoko wykwalifikowani specjaliści z dziedziny nowych technologii.

- Europa ma ogromne znaczenie dla sukcesu Facebooka, podobnie jak Facebook jest ważny dla rozwoju europejskich firm i gospodarek. Firma od dawna dostrzega też potencjał europejskich specjalistów i stawia na ich rozwój - m.in. poprzez programy grantowe na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, otwarcie pierwszego w Europie laboratorium badań nad sztuczną inteligencją FAIR we Francji, otwarcie biura Facebook Reality Labs w Cork czy niedawne otwarcie Centrum wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w Gdańsku we współpracy z Telus International - czytamy w komunikacie firmy, przytoczonym przez portal Wirtualne Media.

Czy firmie Marka Zuckerberga uda się zrealizować te ambitne plany? Z pewnością wielu wielbicieli nowoczesnych technologii, z zainteresowaniem obserwować będzie postępy Facebooka.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Halloweenowe ciasteczka