Powstaną znaczki z hasłem "Rosyjski okręcie wojenny, p… się" - ukraińska poczta ogłasza konkurs na projekt

2022-03-03 9:16
Konkurs ukraińskiej poczty
Autor: https://www.facebook.com/igor.smelyansky Konkurs ukraińskiej poczty

Konkurs na projekt znaczka pocztowego, który twórczo zobrazuje hasło: „Rosyjski okręcie wojenny, p... się!”, ogłosiła Poczta Ukrainy. Te słowa ukraińskich obrońców Wyspy Węży na Morzu Czarnym stały się już znane na całym świecie.

Słowa obrońców Wyspy Węży na znaczkach pocztowych

O ogólnoukraińskim konkursie na najładniejszy rysunek pod nazwą Russkij wojennyj korabl, idi na#uj poinformował na Facebooku dyrektor Poczty Ukrainy Ihor Smilanski. Znaczek będzie zagraniczny, by można go było wysłać do każdego kraju - poinformował Smilanski. W czwartek, 24 lutego, w pierwszym dniu agresji Rosji na Ukrainę, rosyjska Flota Czarnomorska atakowała niewielką ukraińską Wyspę Węży na Morzu Czarnym, której broniło zaledwie kilkunastu pograniczników. Nagranie wymiany zdań pomiędzy atakującym okrętem a ukraińskimi żołnierzami opublikowano w internecie. Tu rosyjski okręt wojskowy, poddajcie się i złóżcie broń. W przeciwnym razie rozpoczniemy atak – słychać na nagraniu, udostępnionym przez przedstawiciela MSW Antona Heraszczenkę na Telegramie. Odpowiedź pograniczników była zwięzła: Rosyjski okręcie wojskowy: P… się!

Pociąg z uchodźcami wojennymi ze Lwowa dotarł do Olkusza

Obrońcy Wyspy Węży żyją, ale są w niewoli

Początkowo władze Ukrainy poinformowały, że wszyscy obrońcy wyspy zginęli. Potem okazało się, że są w niewoli w Rosji.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze