Potężne trzęsienie ziemi na Tajwanie. Było odczuwalne w całym kraju!

2021-10-24 9:34
Potężne trzęsienie ziemi na Tajwanie. Było odczuwalne w całym kraju!
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Do silnego trzęsienia ziemi doszło na Tajwanie w niedzielę w godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Wstrząs o magnitudzie 6,5 miał miejsce niedaleko położonego na północnym wschodzie kraju miasta Yilan. Nie ma na razie informacji o ofiarach ani o poważnych zniszczeniach.

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości 66,8 km. Wstrząsy były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, najsilniej na północy i w stolicy kraju. W Tajpej i w innych północnych miastach mocno kołysały się budynki. Minutę po głównym trzęsieniu doszło do wstrząsów wtórnych o sile 5,4.

Jest to największe w tym roku trzęsienie ziemi na wyspie. Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym kraju nie należą do rzadkości. We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w mieście Hualian zginęło 17 osób.

Ostatnie chwile Pudziana przed walką z Bombardierem na KSW 64. Przybyły tłumy ludzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze