Poparcie dla Putina, czy głupia wpadka? Nagranie szybko usunięto! [WIDEO]

2022-06-23 12:18
Owce z symbolem Z
Autor: Canva / fot. Biełsat

Znakowanie owiec kolorowymi znakami nie jest czymś nadzwyczajnym. Oznaczenie owiec specjalnym zmywalnym sprayem pomaga właścicielom szybko odróżnić swoje stado od innych zwierząt wypasanych na tym samym terenie. Pasterze w Dagestanie oznaczyli swoje owce dosyć nietypowo, przypadek czy forma wsparcia dla Putina?

Owce z symbolem "Z"

Dagestan to autonomiczna republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej graniczy z Czeczenią, Gruzją i Azerbejdżanem. Ze względu na 400 km linii brzegowej roponośnego Morza Kaspijskiego Dagestan ma ogromne znaczenie strategiczne dla Rosji. Jest to kraj, w którym najważniejsze jest rolnictwo i hodowla.

Jak podają dziennikarze z serwisu Biełsat, dosyć kontrowersyjne nagranie pojawiło się na kanale miejscowego ministerstwa rolnictwa. Wkrótce po opublikowaniu nagrania na stronie ministerstwa wideo zostało usunięte. Stało się tak, ponieważ pokazane na nagraniu stado owiec oznakowano symbolem „Z”. Trudno ocenić czy takie oznaczenie miało być formą wsparcia dla działań Putina na Ukrainie, czy dziełem przypadku. Eksponowanie tego znaku to zazwyczaj oznaka poparcia dla wojsk Rosyjskich.

Możliwe, jednak że oznaczanie owiec poganianych przez pasterzy symbolem "Z" budzić może nieco inne i raczej negatywne skojarzenie z rosyjską armią. Pomimo tego, że nagranie bardzo szybko zniknęło ze strony ministerstwa, to w internecie nic nie ginie i w ten oto sposób bezładne stado owiec z symbole "Z" poganiane przez właścicieli stało się najprawdopodobniej przez przypadek, hitem internetu. A co wy sądzicie o tym nagraniu, nieudana propaganda rosyjskiej armii czy niefortunny „wypadek przy pracy”?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze