Ponad 400 interwencji strażaków przez śnieżyce. Najgorzej na Podkarpaciu

2021-01-25 20:49
Ponad 400 interwencji strażaków przez śnieżyce. Najgorzej na Podkarpaciu
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ponad 400 interwencji strażaków przez śnieżyce. Najgorzej na Podkarpaciu

Śnieżyce w Polsce. Strażacy przeprowadzili ponad 400 interwencji. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu pozostaje ponad 18 tys. odbiorców. Najgorsza sytuacja jest na Podkarpaciu. Złe warunki też m.in. w woj. lubelskim czy zachodniopomorskim.

Opady śniegu paraliżują drogi na Podkarpaciu

Ponad 400 interwencji strażaków przez śnieżyce

Do godz. 18 w poniedziałek strażacy w całym kraju wyjeżdżali do 406 zdarzeń spowodowanych intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem, które występują na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

Najwięcej interwencji, jak podał rzecznik KG PSP, straż pożarna przeprowadziła w województwie podkarpackim - 251, a także w województwach:

  • lubelskim - 52,
  • zachodniopomorskim - 32
  • i pomorskim - 14.

W czasie działań strażacy przede wszystkim usuwają powalone drzewa i złamane konary.

Czytaj także: Zakaz korzystania z telefonu na przejściu dla pieszych. Sejm uchwalił nowelizację prawa o ruchu drogowym

Ponad 18 tys. odbiorców bez prądu

Wskutek śnieżycy w 18,6 tys. gospodarstwach nie ma prądu. Według danych RCB energii elektrycznej nie ma 12 tys. odbiorców na Podkarpaciu, 4,5 tys. w Lubelskiem, a 2,1 tys. w Podlaskiem.

Ostrzeżenia IMGW

Przed intensywnymi opadami śniegu ostrzega natomiast Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty objęły województwa podlaskie, lubelskie i podkarpackie oraz część województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Na południu Podkarpacia ostrzeżenia mają trzeci, najwyższy stopień. Przed zawiejami śnieżnymi IMGW ostrzega mieszkańców woj. lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i część warmińsko-mazurskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze