Pomoc dla Ukrainy - zbiórki

i

Autor: Canva

Pomoc dla Ukrainy: Jak można pomóc mieszkańcom Ukrainy?

2022-02-24 10:36

W czwartek 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Jak poinformowały władze Ukrainy, kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju. Wielu mieszkańców ucieka wraz z rodzinami z terenów na które wkroczyły Rosyjskie wojska. Potrzebna jest pomoc dla osób uciekających przed wojną.

Pomoc dla Ukrainy - oficjalne zbiórki

W czwartek 24 lutego władze Ukrainy poinformowały, że kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju. Co najmniej osiem osób zostało zabitych i dziewięć rannych na Ukrainie w wyniku rosyjskiego ostrzału. W mediach pojawiły się liczne nagrania pokazujące ostrzał Ukraińskich celów na terenie całego kraju. Przerażeni mieszkańcy wielu miast opuszczają swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. W Polsce organizowana jest pomoc humanitarna dla osób z Ukrainy, które uciekają przed wojną. Poniżej zamieszczamy linki do oficjalnych zbiórek organizowanych prze Polską Akcję Humanitarną, Caritas, PCK i UNICEF.

Wiceszef MSWiA zapewnił, że polska Straż Graniczna jest w pełnej gotowości i jeżeli będzie taka potrzeba, to uchodźcom z Ukrainy zostanie udzielona niezbędna pomoc. Dodał też, że polska granica jest oczywiście otwarta.

Obecnie rząd Ukrainy walczy również z dezinformacją szerzoną przez ataki hakerów na ich systemy informatyczne. Rząd Ukrainy zwraca się z prośbą, by udostępniać tylko oficjalne informacje pochodzące z zaufanych źródeł. Tylko posiadając oficjalne i wiarygodne dane akcje humanitarne będą w stanie dotrzeć do osób które tej pomocy potrzebują najbardziej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE