POLSKA: ponad 80 tysięcy gospodarstw bez prądu! Co się dzieje? Kiedy koniec zimy?

2021-01-26 11:32
Atak śnieżnej zimy na Warmii i Mazurach! IMGW wydał ostrzeżenie
Autor: Unsplash - Ramiz Dedaković Atak śnieżnej zimy na Warmii i Mazurach! IMGW wydał ostrzeżenie

POLSKA: ponad 80 tysięcy gospodarstw bez prądu! To efekt intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, który dał się ostatniej doby we znaki mieszkańcom wschodnich województw. Najtrudniejsza sytuacja jest na Podlasiu, gdzie prądu nie ma blisko 65 tysięcy odbiorców oraz na Podkarpaciu - tam problem dotyczy 17 tysięcy gospodarstw.

POLSKA: ponad 80 tysięcy gospodarstw bez prądu! Co się dzieje? Kiedy koniec zimy? Do godz. 18 w poniedziałek strażacy w całym kraju wyjeżdżali do 406 zdarzeń spowodowanych intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem, które występują na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

- Ta sytuacja spowodowana jest intensywnymi opadami śniegu, który łamał gałęzie, drzewa, a te przewracając się na linie przesyłowe uszkadzały je - mówi Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i dodaje, że cały czas trwają prace naprawcze.

A to jeszcze nie koniec problemów, bo wciąż obowiązują alerty II stopnia przed śnieżycami, wydane przez IMGW.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Atak zimy. Białystok 6 rano
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze