Połamane drzewa i ofiary śmiertelne: Kiedy koniec wichur w Polsce? [PROGNOZA POGODY]

2021-10-22 17:26
Wrocław. Wichura zwaliła drzewo na samochód
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Wrocław. Wichura zwaliła drzewo na samochód

Połamane drzewa, przewrócone ogrodzenia i ofiary śmiertelne - to bilans ostatniego dnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej kolejny raz ostrzega przed silnym wiatrem. Kiedy pogoda się poprawi? Sprawdź prognozę!

Najgorsze za nami - wichury odpuszczają - to prognozy synoptyków. Sytuacja pogodowa w Polsce w końcu się poprawi, ale póki co musimy zachować ostrożność. Silny wiatr może jeszcze występować miejscami na wybrzeżu.

Czytaj także: WICHURY W POLSCE 22.10 - gdzie powieje najmocniej? IMGW wydało komunikat

- Na wybrzeżu, w porywach, jeszcze do 90 km/h mogą dochodzić porywy, ale to już powoli wszystko słabnie. Myślę, że do godzin wieczornych, tak do godziny 21-22, to się utrzyma. Później będzie już słabszy ten wiatr - mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie Grażyna Dąbrowska. W pozostałej części Polski ma być już spokojnie.

- Tu już mamy wiatr tylko umiarkowany i dość silny, czyli mniejsze prędkości zdecydowanie. Jest on porywisty, ale porywy już nie przekraczają 60 km/h i również słabną, więc w godzinach wieczornych ten wiatr się uciszy - dodaje.

W najbliższych dniach można spodziewać się poprawy pogody. - Powietrze arktyczne, które do nas napłynęło, nagrzeje się co nie co. Będzie więcej słońca, skończą się już opady i nie będzie już tak wiało - dodaje synoptyk.

Czytaj także: Dolnośląskie. Tragiczny bilans po wichurach. Paraliż komunikacji i połamane drzewa na drogach. 4 osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

Przez czwartkowe wichury w Polsce zginęły cztery osoby.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze