Insygnia władzy na trumnie z ciałem Elżbiety II

i

Autor: PAP / EPA / NEIL HALL Insygnia władzy na trumnie z ciałem Elżbiety II

Pogrzeb Elżbiety II. Tak przebiegało pożegnanie brytyjskiej królowej RELACJA NA ŻYWO

Zakończyły się uroczystości związane z pogrzebem Elżbiety II. Brytyjską królową żegnali wszyscy poddani, a wydarzenia było transmitowane przez media z całego świata. Z naszej relacji dowiecie się, jak przebiegała ceremonia pochówku monarchini.

Pogrzeb królowej Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania żegnała dziś swoją Królową. Elżbieta II zmarła 8 września 2022 w wieku 96 lat. Jej panowanie nad Zjednoczonym Królestwem trwało siedem dekad, co czyni ją najdłużej zasiadającą na tronie monarchinią w historii. Teraz koronę przejmuje jej najstarszy syn. Karol III sprawuje rządy od dnia śmierci matki, ale przygotowania do jego oficjalnej koronacji mogą potrwać nawet rok. Dziś wszyscy skupili się na pogrzebie. Przez kilka dni trumna z ciałem Elżbiety II wystawiona była w Pałacu Westminsterskim, gdzie Brytyjczycy oddawali hołd swojej królowej. Harmonogram uroczystości pogrzebowych w poniedziałek, 19 września zakładał wydarzenia rozplanowane na cały dzień. Ceremonia była też transmitowana przez telewizje z całego świata.

Pogrzeb królowej Elżbiety II - transmisja LIVE

Uroczystości pogrzebowe można było oglądać na żywo. The Independent prowadził transmisję live. Zamieszczamy ją poniżej.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Relacja z pogrzebu Elżbiety II

My także śledziliśmy to, co działo się dziś w Londynie. Sprawdźcie naszą relację na żywo, w której przez cały dzień pojawiały się informacje dotyczące pogrzebu Elżbiety II.