Wiosna.

i

Autor: pixabay.com Wiosna.

Pogoda: WYŻ WALTRAUD w Polsce - będzie cieplej na początku czerwca! [PROGNOZA]

2021-05-31 9:40

Maj 2021 codziennie nas zaskakiwał! Choć wszyscy oczekiwali pięknej wiosennej pogody, Polskę co chwilę nawiedzały deszcze, niebo zasnuwały chmury, a chłód potrafił przeszywać do kości. Zmiana pogody zaczyna się jednak wraz z czerwcem. Kraj znalazł się pod wpływem wyżu Waltraud, który przyniesie ocieplenie! Sprawdźcie, jaka będzie pogoda.

Wyż Waltraud w Polsce - jaka będzie pogoda, która nastanie dzięki temu układowi barycznemu? Takie pytania mogą sobie zadawać wszystkie osoby, które usłyszały nazwę wyżu, który właśnie nasunął się nad teren naszego kraju. Pojawia się on na na przełomie maja i czerwca, gdyż w jego obszarze znaleźliśmy się już w poniedziałek, 31 maja. Czy wyż Waltraud sprawi, że będzie ciepło? Na to liczą chyba wszyscy, gdyż maj zawiódł nasze pogodowe oczekiwania. Choć w tym miesiącu zazwyczaj temperatury wzrastają, a słońce zachęca do spędzania czasu poza domem, tym razem było zupełnie inaczej. Przez większość dni maja Polskę nawiedzały deszcze, silny wiatr i niskie temperatury. Wyż Waltraud może to zmienić. Synoptycy twierdzą, że początek czerwca będzie dzięki niemu bardzo pogodny. Co przewiduje prognoza pogody na początek czerwca? Ustalenia synoptyków poznacie w dalszej części artykułu.

Raport z Opalenicy. Pierwsze słońce na kadrze i impreza z Golcami

Pogoda w Polsce - słoneczny początek czerwca

Wyż Waltraud to wyż znad Morza Północnego. Nad Polskę zaczął wchodzić w niedzielę, 30 maja, zapewniając ładną pogodę mieszkańcom i mieszkankom północy kraju. W poniedziałek postępował w głąb Polski i wypierając jednocześnie niż znad Rosji. Przyniesie to zdecydowaną poprawę pogody na początku czerwca. Będzie dużo więcej słońca, niż na koniec maja, ale możliwe są też przelotne opady występujące na terenie całego kraju.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?

Temperatury w Polsce na początku czerwca

Wyż Waltraud już od poniedziałku, 31 maja, przynosi dużo słońca. Temperatury będą jednak wzrastać stopniowo. Do połowy pierwszego tygodnia czerwca możemy jeszcze odczuwać skutki ustępującego niżu - termometry pokażą od 15 do 17 stopni Celsjusza. Cieplej zrobi się za to w drugiej połowie tygodnia, kiedy to temperatura zacznie przekraczać 20 stopni. Na długi weekend możemy się spodziewać nawet 26 kresek ciepła! Oznacza to, że w końcu doczekaliśmy się pięknej pogody.