Pogoda w kolejne dni świąt się poprawi? Koniecznie sprawdźcie!

2022-12-24 19:00
Pogoda w kolejne dni świąt się poprawi? Koniecznie sprawdźcie!
Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Jak widać piękna, biała zima nas opuściła i zaczęły się intensywne roztopy. Europa Południowa, Wschodnia i częściowo Centralna znajdować się będzie pod wpływem rozległego wyżu z głównym centrum nad północną Białorusią. Jaka zatem czeka nas pogoda w najbliższych dniach?

Wschód Polski znajdzie się na skraju wyżu, nad zachodnią część kraju nasunie się płytka zatoka niżowa. Rozmywający się front okluzji będzie wolno odchodził na północy wschód. Utrzyma się nad nami wilgotne powietrze polarne morskie.

W kraju w pierwszy dzień świąt zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na północnym wschodzie słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzącego deszcz.

Na środkowym i południowym wschodzie słabe opady deszczu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od zera stopni na Suwalszczyźnie, około 5 st. w centrum, do 7 st. C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W górach porywy wiatru do 60 km/h miejscami zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Miejscami, z wyjątkiem krańców południowych, opady deszczu. Na północnym wschodzie także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Sudetach opady śniegu. Na północy kraju prognozowane sumy opadów do 10 mm.

Temperatura minimalna od -1 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 2 st. w centrum i 5 stopni na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie do 65 km/h, w głębi kraju do 55 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach porywy do 100 km/h, w Tatrach do 80 km/h.

W Drugi Dzień Świąt zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady śniegu. Na północy kraju prognozowane sumy opadów do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 6 st. w centrum i 10 st. C na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich Karpat i na wschodzie do 65 km/h, z kierunków południowych. W górach porywy do 90 km/h.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze