Liść, jesień

i

Autor: Pixabay Jaka pogoda na Warmii i Mazurach w piątek, 1 października? Prognoza pogody dla regionu.

Pogoda na weekend 9 i 10 października. Będzie zimno, ale słonecznie

2021-10-09 9:26

Instytut meteorologii i Gospodarki wodnej podał, że w sobotę na przeważającym obszarze Europy dominować będzie rozległy wyż znad Rosji, jedynie Irlandia, Szkocja i północna Skandynawia znajduje się pod wpływem niżu z centrum nad Islandią wraz z układem frontów atmosferycznych. Polska w dalszym ciągu znajduje się w zasięgu tego wyżu w chłodnym i suchym, kontynentalnym powietrzu napływającym ze wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa i będzie spadać.

W sobotę 9 października w dzień będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko lokalnie na północy i na południowym wschodzie wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 11 st. C, 12 st. C miejscami na wschodzie i południowym wschodzie, około 13 st. C w centrum do 15 st. C na zachodzie i wybrzeżu, na obszarach podgórskich około 8 st. C, 10st. C. Wiatr będzie wiał słaby i umiarkowany, na południu i południowym zachodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 70 km/h, a w Karpatach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie, jedynie na północy okresami wzrastające do umiarkowanego. Na południu lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od -3 st. C na wschodzie, około 2 st. C w centrum do 4 st. C, 5 st. C na zachodzie i nad morzem. W rejonach podgórskich około -5 st. C. Na przeważającym obszarze kraju spadek temperatury przy gruncie do -2 st. C, -3 st. C a na północnym wschodzie do -7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów w porywach do 60 km/h.

W niedzielę 10 października zachmurzenie będzie małe, po południu na północy i krańcach południowych wzrastające do umiarkowanego. Wieczorem w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 11 st. C, 12 st. C na wschodzie kraju do 14 st. C na zachodzie i 16 st. C nad morzem. W rejonach podgórskich około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu początkowo porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę w Warszawie będzie słonecznie. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr na ogół słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 2 st. C, przy gruncie spadek temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Super Raport 08.10 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat) Sedno Sprawy: Marcin Horała

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE