Pogoda na maj 2021 - czeka nas fala upałów. Temperatura sięgnie 30 stopni! [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay Pogoda na maj 2021 - czeka nas fala upałów. Temperatura sięgnie 30 stopni! [PROGNOZA]

Pogoda na maj 2021 - czeka nas fala upałów. Temperatura sięgnie 30 stopni! [PROGNOZA]

2021-05-09 9:12

Każdy z nas oczekuje już słonecznej pogody, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. Pogoda w maju bardzo nas zaskoczy. W weekend możemy się spodziewać fali upałów. Pomimo tego, że aktualnie o poranku mamy czasem nawet zero stopni, w najbliższym czasie temperatury zbliżą się aż do 30 stopni! Zobaczcie poniżej prognozę pogody na cały maj.

Pogoda na maj 2021 - jaka będzie? Pomimo tego, że zbliżające się dni niestety zapowiadają się chłodne, już niedługo pojawią się naprawdę duże upały. Spore zaskoczenie wzbudzają przede wszystkim wielkie różnice w temperaturach. Nad Europą ścierają się skrajnie różne masy powietrza. Średnia temperatura każdej z nich ma nawet 10-stopniowe odchylenie od normy wieloletniej. To właśnie dlatego albo jest wyjątkowo zimno, albo też skrajnie ciepło, a wahania temperatury z dnia na dzień są gwałtowne. W ostatnich dniach znajdowaliśmy się pod wpływem zimnej masy z północy, ale w ciągu kilku najbliższych dni sytuacja wywróci się do góry nogami. Pojawi się bardzo gorące powietrze, a co za tym idzie - będzie naprawdę ciepło. 

Maj 2021 - pogoda w Polsce. Będzie ciepło? 

W piątek 7 maja odnotujemy miejscami zaledwie 7 stopni, ale już dzień później termometry pokażą 16 stopni. W niedzielę z kolei 9 maja aż 25 stopni. Jeszcze goręcej zapowiada się początek przyszłego tygodnia. Na przeważającym obszarze kraju będzie powyżej 20 stopni, a w najcieplejszych regionach centralnej i południowej Polski co najmniej 30 stopni w cieniu. 

To ciepło nie utrzyma się jednak długo, najwyżej do połowy przyszłego tygodnia. Wtedy nadejdzie kolejne potężne ochłodzenie. Z dnia na dzień temperatura spadnie o 10 stopni. W jednym momencie między przeciwległymi krańcami Polski temperatura będzie się różnić nawet o 20 stopni! Szybko wrócimy do zimnego powietrza, które przyniesie nie tylko nocne i poranne przymrozki, ale również lokalne opady śniegu. Większa część maja będzie ogromną karuzelą pogody: możemy spodziewać się zarówno gorących i słonecznych, jak i bardzo zimnych i mokrych dni.

Raport z anteny 04.05, godz.10