Pogoda na 10.06.2021. Po południu słonecznie, ale możliwy deszcz [PROGNOZA]

Pogoda na 10.06.2021. Po południu słonecznie, ale możliwy deszcz
Autor: PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS Pogoda na 10.06.2021. Po południu słonecznie, ale możliwy deszcz (PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS)

Nad Polską dużo słońca. Jedynie na krańcach wschodnich i południowych i południowo-zachodnich przelotne opady deszczu, nawet burze – informuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Jaka pogoda dzisiaj po południu i wieczorem?

Pogoda na 10.06.2021. Po południu słonecznie, ale możliwy deszcz. W czwartkowe przedpołudnie mieliśmy przeważnie dobrą pogodę, dużo słońca i niewielkie zachmurzenie. Jedynie miejscami w południowej Wielkopolsce, województwach opolskim i łódzkim były opady. Taka sytuacja miała miejsce również na Lubelszczyźnie oraz Suwalszczyźnie. Wczesnym popołudniem w pogodzie właściwie nic się nie zmieni. Nad przeważającym obszarem kraju niebo nadal będzie pogodne. "Na krańcach wschodnich, południowych i południowo-zachodnich spodziewamy się rozwoju lokalnych stref zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu" – mówi meteorolog. Tam też mogą pojawić się burze. Podczas burz spodziewamy się opadów do 15–20 mm. Wiatr podczas burz – lokalnie – do 60 km/h. Zatem zjawiska te nie powinny stanowić zagrożenia. Poza tym powinno być pogodnie, ciepło, a miejscami bardzo ciepło. Temperatury w przedziale od 23 do 26 stopni Celsjusza. Chłodniej, jak zwykle, nad morzem i w obszarach podgórskich. Tam termometry pokażą temperaturę od 19 do 22 stopni - dodaje.

Konferencja prasowa ministra zdrowia i premiera. 10.06.2021 - Relacja minuta po minucie!

Maciej Rybus i Mateusz Klich na tarasie w Sopocie

Pogoda na 10.06.2021. Jaka prognoza na najbliższą noc?

Noc również na ogół pogodna. Jedynie początkowo na wschodzie i południu mogą się utrzymywać lokalne opady, a nawet burze jednak z tendencją słabnącą. Temperatury przeważnie od 10 do 15 stopni. Troszkę chłodniej w dolinach karpackich od 7 do 10 stopni. W rejonach, w których będą się utrzymywać burze, wiatr może być porywisty.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze