Podwyżki cen w 2021 roku. Zapłacimy więcej nawet za powietrze! Zobacz, co zdrożeje [LISTA]

2020-12-29 10:12

Na jakie podwyżki cen w 2021 roku powinniśmy się wszyscy przygotować? W ciągu ostatnich 12 miesięcy zarówno polski, jak i europejski rząd wprowadziły albo zamierzają wprowadzić w życie szereg zmian w podatkach. Niektóre z nich uderzą po kieszeni nas wszystkich już na początku roku. Inne dotyczyć będą wybranych grup społecznych czy firm. Jakie czekają nas podwyżki cen w 2021 roku?

Podwyżki cen w 2021 roku – co zdrożeje w nowym roku?

Po kryzysie w 2020 roku wywołanym pandemią rządy wszystkich państw liczą straty i szukają zarówno oszczędności, jak i dodatkowych dochodów, które pomogłyby załatać dziury budżetowe. Jak wylicza m.in. Business Insider, w podwyżki cen w 2021 roku dotyczą łącznie kilkunastu nowych opłat oraz podatków. Będą to m.in. opłata mocowa, podatek od posiadania psa, a nawet od opadów deszczu. Podwyżki cen w nowym roku dotyczą zarówno artykułów spożywczych obecnych w każdym gospodarstwie domowym, jak i surowców, produkcji czy korzystania z… czystego powietrza. Kontrowersje wzbudzał ostatnio również tzw. podatek cyfrowy, czyli za korzystanie z laptopa, tabletu czy smartfona. 

ZOBACZ TEŻ: Wiesz, ile osób nosi Twoje nazwisko? Sprawdź to w prosty sposób. Możesz się zdziwić!

O wielu podwyżkach już wiemy – znamy ich dokładne kwoty oraz termin, w którym wejdą w życie. Na inne, podobnie jak na szczegóły z nimi związane, będziemy musieli poczekać. Nie wszystkie są takę „pomysłem” polskiego rządu – część nowych opłat wprowadza bowiem prawo Unii Europejskiej. Chcesz dowiedzieć się, jakie czekają nas podwyżki cen w 2021 roku oraz które z nich dotkną właśnie Ciebie? Przejdź do naszego zestawienia – kliknij zdjęcie główne lub to poniżej!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?