Ile osób nosi Twoje nazwisko - wyszukiwarka online

i

Autor: policja.pl Ile osób nosi Twoje nazwisko - wyszukiwarka online

Wiesz, ile osób nosi Twoje nazwisko? Sprawdź to w prosty sposób. Możesz się zdziwić!

2020-12-28 13:42

Zastanawiasz się, ile osób nosi Twoje nazwisko, a nawet nazywa się tak samo jak Ty? Możesz to sprawdzić w prosty sposób. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, dzięki której poznasz dokładną liczbę osób zarejestrowanych pod takim samym nazwiskiem jak Twoje.

Nie od dziś wiadomo, że łączą nas wspólne geny. Możemy być spokrewnieni lub przynajmniej spowinowaceni z osobami spotykanymi przez nas w pracy, sklepie czy na spacerze. Istnieją odpłatne badania pokazujące nasz genotyp. Dzięki nim ludzie na całym świecie przekonują się, że ich przodkowie pochodzili często z różnych zakątków świata. To ciekawe informacje, jednak – z uwagi na koszty – wciąż dla nielicznych.

Kuriozalny błąd w dowodach osobistych. Masz go u siebie? Musisz wymienić dokument

Najpopularniejsze nazwiska w Polsce - żeńskie i męskie [29.12.2020]

Na portalu dane.gov.pl znajdziesz darmowe, otwarte bazy danych, dzięki którym zyskasz dostęp do ponad 290 tysięcy nazwisk z całego kraju. Znajdziesz tam najpopularniejsze nazwiska w Polsce, żeńskie i męskie, jak też te mało popularne, a nawet dziwne. Bez względu na to, czy nosisz jedno, czy drugie, możesz się dowiedzieć, ilu potencjalnych krewnych lub spowinowaconych o Twoim nazwisku żyje dziś w Polsce.

Jakie jest top 5 najpopularniejszych nazwisk w Polsce? Oto ich lista:

  • Nowak – tak na nazwisko ma 204 876 osób
  • Kowalska/Kowalski – nazywa się tak 138 612 Polaków
  • Wiśniewska/Wiśniewski – to nazwisko, które nosi 110 375 osób
  • 99 464 - tylu Wójcików mieszka w naszym kraju
  • Kowalczyk – to nazwisko 97 928 osób.

Ile osób nosi Twoje naziwsko? Sprawdź! [WYSZUKIWARKA]

Wyszukiwarka nazwisk męskich i żeńskich dostępna jest pod tymi dwoma adresami:

Rdzenie nazwisk mają różne pochodzenie. Niektóre, jak Szymański, Jankowski czy Wojciechowski pochodzą przeważnie od imienia ojca lub świętego patrona. Inne, jak Potocki, Kostka czy Czartoryska mogą wskazywać na szlacheckie pochodzenie. Z kolei Kowalski, Woźniak czy Krawczyk wywodzą się przeważnie od zawodu wykonywanego przez założyciela danego rodu.

Tak drukowali fałszywe dowody osobiste

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE