PILNE! Polska ambasada w Moskwie oblana czerwoną farbą

2022-05-11 18:39
PILNE! Polska ambasada w Moskwie oblana czerwoną farbą
Autor: Twitter/Anonymous Operations PILNE! Polska ambasada w Moskwie oblana czerwoną farbą

Incydent przed polską ambasadą w Moskwie! Placówka została oblana czerwoną farbą - dowiedział się nasz reporter. Te informacje potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych. To prawdopodobnie odpowiedź Rosji na podobny incydent, do którego doszło z udziałem rosyjskiego ambasadora w Warszawie.

- Polska placówka oczekuje na przybycie policji. No cóż - Rosjanie domagają się ochrony placówek, myślę, że my też mamy prawo się takiej ochrony domagać - mówi nam rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Nie zdradza na razie, jakie kroki w związku z tym podejmie resort.

W poniedziałek do podobnego incydentu doszło na warszawskim Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.

Demonstranci uniemożliwili rosyjskiej delegacji złożenie kwiatów z okazji Dnia Zwycięstwa. Ambasadora tego kraju oblano czerwoną farbą.

Rosyjski ambasador oblany czerwoną substancją

W poniedziałek rosyjski ambasador Siergieja Andriejewa chciał złożyć kwiaty przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, ponieważ 9 maja Rosja obchodziła dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Demonstranci z ukraińskimi i polskimi flagami uniemożliwili mu przejście przed miejsce upamiętnienia radzieckich żołnierzy, wznosili antyrosyjskie hasła i oblali ambasadora czerwoną substancją.

W środę ambasador Polski w Moskwie został wezwany do rosyjskiego MSZ. Jak przekazał dziennikarzom na briefingu prasowym Jasina, spotkanie Krajewskiego w rosyjskim MSZ trwało ok. 20 minut i miało "rzeczowy charakter".

"Przedstawiciele MSZ Rosji wyrazili wobec pana ambasadora ustny protest z uwagi na wydarzenia z poniedziałku na cmentarzu. Pan ambasador powtórzył podstawowe tezy stanowiska, jakie przedstawił wcześniej minister (spraw zagranicznych Zbigniew) Rau dla mediów, a także co wyraziło MSZ w oświadczeniu. I na tym spotkanie ambasadora się zakończyło, żadnych dodatkowych informacji czy decyzji nie było" - powiedział Jasina.

Zaznaczył, że Krajewski pozostaje na stanowisku.

Kwaśniewski: Putin pokazał mi "guzik atomowy"

QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Na który rok datuje się Chrzest Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze