Piłka nożna: pięć zmian podczas meczu - reguła wchodzi na stałe

2022-06-13 20:35
Piłka nożna
Autor: Bartek Ziółkowski Piłka nożna

Reguła o dopuszczeniu pięciu zmian zamiast trzech w jednej drużynie podczas meczów piłki nożnej wchodzi na stałe. Międzynarodowa Rada Futbolu (IFAB), zajmująca się przepisami gry, przegłosowała tę kwestię w poniedziałek w Dausze.

Tymczasowa reguła zostaje na stałe

Modyfikacji przepisu o zmianach dokonano w maju 2020 roku z inicjatywy FIFA, aby bardziej chronić zdrowie zawodników. Ich rytm przygotowań i meczowy został zachwiany z powodu pandemii COVID-19, a następnie konieczności rozegrania dużej liczby meczów w niewielkich odstępach czasowych. Miała to być inicjatywa tymczasowa, a stosowanie przepisu pozostawiono w gestii organizatorów rozgrywek. W poniedziałek na swoim 136. dorocznym posiedzeniu IFAB ostatecznie zatwierdziła nową regułę.

Rozpędzony rowerzysta potrącił dziewczynkę

Półautomatyczny system VAR ma być gotowy na Mundial

Obecny w Dausze szef FIFA Gianni Infantino oświadczył, że półautomatyczny system, który pomoże w szybszych decyzjach sędziego VAR przy pozycjach spalonych i innych sytuacjach spornych, ma być gotowy na mistrzostwa świata w Katarze (21 listopada - 18 grudnia). Infantino ocenił, że nastąpił znaczny postęp w pracach nad tą technologią, ale będą one kontynuowane w najbliższych miesiącach.

Źródło: PAP

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze