Księżyc

i

Autor: Cliff Kinch flickr.com Księżyc

PEŁNIA KWIATOWEGO KSIĘŻYCA - co to jest i kiedy będzie widoczna? [DATA]

2021-05-26 14:24

Tegoroczna pełnia kwiatowego księżyca może być szczególna! Kiedy nastąpi? Czym dokładnie jest? Skąd wzięła się jej nazwa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Pełnia kwiatowego księżyca - co to jest i kiedy będzie widoczna? Takie pytania mogą sobie zadawać osoby, które słyszały o tym zjawisku astronomicznym. Niektórzy zastanawiają się też, w jaki sposób ta pełnia wpłynie na samopoczucie. Pełnia kwiatowego Księżyca zawdzięcza swoją nazwę okresowi obfitego kwitnienia, ale bywa też nazywana zajęczą pełnią, mleczną pełnią, lub pełnią sadzenia kukurydzy. Tegoroczna będzie wyjątkowa co najmniej z kilku powodów. Warto już teraz dowiedzieć się, kiedy ją obserwować i co ją wyróżnia.

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra

Kiedy jest pełnia kwiatowego Księżyca?

Tegoroczna pełnia kwiatowego Księżyca nastąpi 26 maja. W tym roku będzie szczególna. Tego dnia Księżyc znajdzie się bowiem najbliżej Ziemi, przez co będzie się wydawał większy. Ale na tym nie koniec. 26 maja 2021 to również krwawa pełnia. Zjawisko występuje, gdy Słońce i Księżyc są dokładnie po przeciwnych stronach ziemi. Wówczas to promienie słoneczne rozproszone przez atmosferę naszej planety "barwią" ziemskiego satelitę na różowawy kolor.

Pełnia kwiatowego księżyca - jak wpływa na samopoczucie?

Wiele osób wierzy, że fazy Księżyca wpływają na nasze samopoczucie. Niektórzy twierdzą, że pełnia kwiatowego Księżyca może sprawić, że będziemy podenerwowani i niespokojni. Mimo to warto 26 maja spojrzeć na niebo, by podziwiać naszego naturalnego satelitę w pełni.