Polska - Szwecja na Euro 2020 [ZDJĘCIA z Petersburga]

i

Autor: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Ostatnia noc polskich piłkarzy w Sopocie: W czwartek [24.06] konferencja Zbigniewa Bońka

2021-06-24 10:10

Po przegranym w środę w Sankt Petersburgu 2:3 meczu ze Szwecją Polacy odpadli z mistrzostw Europy. Po drugiej w nocy piłkarze wrócili do Sopotu, gdzie spędzą ostatnią noc i rano rozjadą się do domów. W czwartek o 11.30 zaplanowano konferencję prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Po spotkaniu kadrowicze opuścili Sankt Petersburg, ale na lotnisko w Gdańsku Rębiechowie dotarli z opóźnieniem. Pierwotnie mieli przylecieć 21 minut po północy, ostatecznie samolot wylądował o 1:30 w nocy ze środy na czwartek. Do Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, tradycyjnie w asyście policyjnych radiowozów na sygnale, dotarli o 2:10.

Na miejscu czekało na nich 10 kibiców. W tym gronie był także 11-letni Adam z Gdyni Wiczlina, który przyjechał do Sopotu razem z dziadkiem. Zagorzały młody kibic biało-czerwonych, a także piłkarz Bałtyku Gdynia, nie rozstawał się z piłką i miał nadzieję uzyskać na niej kolejne autografy.

"Mam już podpisy trenera Sousy, a także Mateusza Klicha, Bartosza Bereszyńskiego i Jana Bednarka"

 – zdradził.

Tym razem nie udało mu się uzupełnić swojej kolekcji, ale jego poświęcenie i wytrwałość, a dzieci w jego wieku o tej porze powinny przecież dawno już spać, nie poszły na marne. W pewnym momencie jeden z reprezentacyjnych "bodyguardów" wyszedł poza teren hotelu i wręczył mu oryginalną biało-czerwoną koszulkę z numer "10", czyli taką w jakiej występuje Grzegorz Krychowiak.

Jest to również ostatnia noc, jaką przyjdzie spędzić kadrowiczom w tym położonym nad samym morzem ośrodku. Polscy piłkarze pojawili się w nim w środę 9 czerwca i zgodnie z umową mieli hotel do wyłącznej dyspozycji do 29 czerwca, ale porażka 2:3 w środę w trzecim meczu mistrzostw ze Szwecją sprawiła, że podopieczni trenera Paulo Sousy zamknęli w grupie E stawkę czterech drużyn i odpadli z turnieju.

Pożegnalnym akcentem udziału biało-czerwonych w tej imprezie będzie konferencja z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem, która rozpocznie się w centrum prasowym na Polsat Plus Arenie Gdańsk w czwartek (24.06) o godz. 11.30.

Kadra wróciła z Euro do Sopotu