Odkryto nowy gatunek żmii. Dostała imię Salazara Slytherina! Czy występuje w Polsce?

i

Autor: Canva.com Odkryto nowy gatunek żmii. Dostała imię Salazara Slytherina!

Odkryto nowy gatunek żmii. Dostała imię Salazara Slytherina! Czy występuje w Polsce?

2020-12-30 10:45

Odkryto nowy gatunek żmii. Dostała imię Salazara Slytherina! Czy występuje w Polsce? Żmiję odkryto w Indiach, gdzie żyje 48 gatunków należących do tego rodzaju. Odkrycie naukowców zostało opublikowane w kwietniowym wydaniu czasopisma naukowego Zoosystematics and Evolution. Teraz wąż otrzymał niezwykłe imię, które z pewnością wiele mówi miłośnikom serii książek o Harrym Potterze!

Odkryto nowy gatunek żmii. Dostała imię Salazara Slytherina! Trimeresurus Salazar, to nowy gatunek węża, który odkryto w Indiach. Potocznie powinien być określany jako żmija Salazara, a przynajmniej tak sugerują naukowcy. Imię to nie jest przypadkowe, bo pochodzi z literatury, a nawiązuje do najbardziej znanego wężoustego w historii świata czarów.

Salazar Slytherin był założycielem jednego z czterech domów w szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Postać znana jest nam z serii przygód Harry'ego Pottera autorstwa J. K. Rowling. Warto pamiętać, że jego potomkiem był Lord Voldemort, największy czarnoksiężnik wszech czasów i główny przeciwnik młodego czarodzieja.

Zobacz jak szczepią się politycy. Tusk chce wbić igłę Kaczyńskiemu. Komentarz Adama Federa

Żmija otrzymała imię Salazara Slytherina! Czy występuje w Polsce?

Wąż posiada charakterystyczny, pomarańczowo-czerwonawy pasek z boku głowy. Występuje on jednak jedynie u samców tego gatunku. Zwierze nie występuje na terenie Polski, jednak z pewnością będzie je można w przyszłości zobaczyć w jednym z ogrodów zoologicznych.