Ogłoszoną listę zawodów, które mogą wykonywać kobiety! Wcześniej były ZAKAZANE

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ogłoszoną listę zawodów, które mogą wykonywać kobiety! Wcześniej były ZAKAZANE

Od piątku 24.06.2022 nowa lista zawodów, które mogą wykonywać kobiety! Wcześniej były ZAKAZANE

2022-06-23 16:08

Kierowca ciężarówki czy autobusu - te zawody dla białoruskich kobiet były zakazane. Nadchodzą zmiany! Na Białorusi skrócona zostanie lista zawodów których nie mogą wykonywać kobiety. Jakie profesje znalazły się na liście?

Na Białorusi skrócona zostanie lista zawodów których nie mogą wykonywać kobiety. - Białorusinki będą już mogły kierować ciężarówkami i międzynarodowymi autobusami - poinformowało w czwartek Europejskie Radio dla Białorusi na swojej stronie internetowej.

Czytaj także: Barbie Shero: Te Polki mają swoją lalkę!

Ze 181 rodzajów pracy, których nie mogą wykonywać kobiety, zostanie 88. Stosowne postanowienie ministra pracy i opieki społecznej wchodzi w życie 24 czerwca. Zakłada ono, że rozszerzenie katalogu prac, które mogą wykonywać kobiety pozwoli im na większy wybór zawodu – napisało Euroradio.

Wśród profesji, do których dopuszczono kobiety jest na przykład odlewnik. Część wcześniej zabronionych prac zniknęła z listy, ponieważ te zawody już nie istnieją. Kobiety nadal nie będą mogły jednak pracować w górnictwie i przy gaszeniu pożarów, nie będą mogły być spawaczami i dźwigać ręcznie ciężkich przedmiotów.

Z kolei białoruski niezależny portal Nasza Niwa dodał, odnosząc się do postanowienia ministra, że internauci żartują w komentarzach, iż jest jeszcze jedno stanowisko na Białorusi, o które nie może się starać kobieta. Jest nią prezydent.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

QUIZ. Największe wojny i bitwy w historii. Spróbuj zdobyć chociaż 6 punktów

Pytanie 1 z 10
Wojna stuletnia z XIV i XV wieku to przede wszystkim konflikt między...