NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. ZMIANY od 1 grudnia!

2021-11-29 14:49
NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!
Autor: pexels.com NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

Nowe limity w siłowniach, klubach i centrach fitness zaczną obowiązywać od 1 grudnia, czyli od najbliższej środy. Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił alertowy pakiet obostrzeń, które dotyczą życia społecznego w naszym kraju, ale przede wszystkim osób podróżujących. Nowymi limitami oprócz siłowni i klubów fitness obłożono m.in. restauracje, hotele, kościoły, obiekty sportowe, muzea i inne.

Minister Adam Niedzielski ogłosił dziś alertowy pakiet obostrzeń. - Jesteśmy teraz w apogeum IV fali epidemii - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, poświęconej wariantowi omikron. Minister zdrowia mówił o zmianach jakie wejdą w życie od 1 grudnia 2021 roku i będą obowiązywały przez ponad dwa tygodnie, bo do 17 grudnia. Oprócz obostrzeń dla podróżnych minister ogłosił także restrykcje krajowe, które obejmują siłownie, kluby fitness, restauracje, kościoły i wiele innych miejsc. Jak zmienią się limity w siłowniach, klubach i centrach fitness? Co ważne limity nie obowiązują osób zaszczepionych

CZYTAJ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA od grudnia! Kwarantanna na granicach. Rząd reaguje na WARIANT OMIKRON

NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness

- Tam gdzie limit wynosił 1 os. na 10 m - obniżony zostaje do 1 os. na 15 m. Chodzi tu m.in. o siłownie i kluby i centra fitness – przekazał dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oznacza to, że do siłowni i do klubów fitness wjedzie mniej osób, które się nie zaszczepiły. Dlaczego? Ponieważ nowe restrykcje nie obejmują osób zaszczepionych. Minister zdrowia przekazał, że działalność sanepidu w najbliższych dniach będzie ukierunkowana na sprawdzaniu i weryfikowaniu nowych limitów.

NOWE LIMITY: jakie?

Nowe limity zostały wprowadzone w wielu miejscach, m.in. w restauracjach, czy hotelach. Jak wyglądają?

  • wszystkie obiekty, gdzie limit zapełnienia wynosił do 75% będą miały ograniczenia zmniejszone do 50% obiekty gastronomiczne, kulturalne, sportowe oraz kościoły. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach.
  • zgromadzenia i uroczystości, gdzie obecnie limity wynoszą 150 osób - zostały ograniczone do 100 osób (konsolacje, komunie, wesela, dyskoteki)
  • limit na wydarzeniach sportowych zmniejszony do 250 osób
Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze