NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

i

Autor: pexels.com NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. ZMIANY od 1 grudnia!

2021-11-29 14:49

Nowe limity w siłowniach, klubach i centrach fitness zaczną obowiązywać od 1 grudnia, czyli od najbliższej środy. Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił alertowy pakiet obostrzeń, które dotyczą życia społecznego w naszym kraju, ale przede wszystkim osób podróżujących. Nowymi limitami oprócz siłowni i klubów fitness obłożono m.in. restauracje, hotele, kościoły, obiekty sportowe, muzea i inne.

Minister Adam Niedzielski ogłosił dziś alertowy pakiet obostrzeń. - Jesteśmy teraz w apogeum IV fali epidemii - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, poświęconej wariantowi omikron. Minister zdrowia mówił o zmianach jakie wejdą w życie od 1 grudnia 2021 roku i będą obowiązywały przez ponad dwa tygodnie, bo do 17 grudnia. Oprócz obostrzeń dla podróżnych minister ogłosił także restrykcje krajowe, które obejmują siłownie, kluby fitness, restauracje, kościoły i wiele innych miejsc. Jak zmienią się limity w siłowniach, klubach i centrach fitness? Co ważne limity nie obowiązują osób zaszczepionych

CZYTAJ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA od grudnia! Kwarantanna na granicach. Rząd reaguje na WARIANT OMIKRON

NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness

- Tam gdzie limit wynosił 1 os. na 10 m - obniżony zostaje do 1 os. na 15 m. Chodzi tu m.in. o siłownie i kluby i centra fitness – przekazał dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oznacza to, że do siłowni i do klubów fitness wjedzie mniej osób, które się nie zaszczepiły. Dlaczego? Ponieważ nowe restrykcje nie obejmują osób zaszczepionych. Minister zdrowia przekazał, że działalność sanepidu w najbliższych dniach będzie ukierunkowana na sprawdzaniu i weryfikowaniu nowych limitów.

NOWE LIMITY: jakie?

Nowe limity zostały wprowadzone w wielu miejscach, m.in. w restauracjach, czy hotelach. Jak wyglądają?

  • wszystkie obiekty, gdzie limit zapełnienia wynosił do 75% będą miały ograniczenia zmniejszone do 50% obiekty gastronomiczne, kulturalne, sportowe oraz kościoły. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach.
  • zgromadzenia i uroczystości, gdzie obecnie limity wynoszą 150 osób - zostały ograniczone do 100 osób (konsolacje, komunie, wesela, dyskoteki)
  • limit na wydarzeniach sportowych zmniejszony do 250 osób
Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE