Policja

i

Autor: Pixabay

Nowe obostrzenia od 28.12.2020. Policja sprawdza, jak idzie ich przestrzeganie

2020-12-29 8:09

Policjanci w całym kraju sprawdzają, jak idzie przestrzeganie nowych restrykcji! Zgodnie z rządowymi wytycznymi, od wczoraj (28.12.2020) zamknięte mają być: hotele, siłownie, stoki narciarskie, a częściowo ograniczono działanie galerii handlowej. Chociaż nie będzie 'godziny policyjnej' 31 grudnia, to domów przed godziną 16 nie opuszczą dalej dzieci i młodzież do 16 roku życia. Czy posypały się mandaty?

Nowe obostrzenia od 28.12.2020. Policja sprawdza, jak idzie ich przestrzeganie. Po kilkaset kontroli przeprowadzili funkcjonariusze między innymi, w Wielkopolsce, Małopolsce czy na Podkarpaciu. Prym w omijaniu ograniczeń wiodą właściciele siłowni, ale wyjątkową pomysłowością popisują się też restauratorzy. Już teraz odkryli oni ponad cztery nielegalnie działające siłownie w Wielkopolsce, a w każdej ćwiczyło kilka osób. Sprawą zajmie się sanepid. W Małopolsce wśród odkrytych nielegalnie działających obiektów był klub fitness, gdzie ćwiczyć mieli członkowie kadry narodowej.

Podobnie próbował sobie radzić jeden z łódzkich restauratorów, który... zapraszał na szkolenie z używania sztućców. Po kontroli zapłacić musi 500 złotych mandatu.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?