Nowe obostrzenia od 28.12.2020. Policja sprawdza, jak idzie ich przestrzeganie

2020-12-29 8:09
Policja
Autor: Pixabay

Policjanci w całym kraju sprawdzają, jak idzie przestrzeganie nowych restrykcji! Zgodnie z rządowymi wytycznymi, od wczoraj (28.12.2020) zamknięte mają być: hotele, siłownie, stoki narciarskie, a częściowo ograniczono działanie galerii handlowej. Chociaż nie będzie 'godziny policyjnej' 31 grudnia, to domów przed godziną 16 nie opuszczą dalej dzieci i młodzież do 16 roku życia. Czy posypały się mandaty?

Nowe obostrzenia od 28.12.2020. Policja sprawdza, jak idzie ich przestrzeganie. Po kilkaset kontroli przeprowadzili funkcjonariusze między innymi, w Wielkopolsce, Małopolsce czy na Podkarpaciu. Prym w omijaniu ograniczeń wiodą właściciele siłowni, ale wyjątkową pomysłowością popisują się też restauratorzy. Już teraz odkryli oni ponad cztery nielegalnie działające siłownie w Wielkopolsce, a w każdej ćwiczyło kilka osób. Sprawą zajmie się sanepid. W Małopolsce wśród odkrytych nielegalnie działających obiektów był klub fitness, gdzie ćwiczyć mieli członkowie kadry narodowej.

Podobnie próbował sobie radzić jeden z łódzkich restauratorów, który... zapraszał na szkolenie z używania sztućców. Po kontroli zapłacić musi 500 złotych mandatu.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze