Nie żyje Antonin Hajek

i

Autor: Piotr Gajek/SUPER EXPRESS

Nowe fakty w sprawie śmierci znanego skoczka. Nie żył już od dawna?

2023-03-11 10:54

Nie żyje czeski skoczek narciarski Antonin Hajek - potwierdził w oficjalnym komunikacie Czeski Związek Narciarski. Hajek. Media w Czechach odsłaniają kulisty śmierci skoczka. Według ich informacji zawodnik nie żył już od dawna. Rekordzista kraju i były trener kadry miał 36 lat.

O zaginięciu skoczka poinformowano w październiku 2022. Szybko okazało się, że trop prowadzi aż do Malezji. Mimo wielu miesięcy poszukiwań nie było żadnych, pozytywnych wieści.

Nowe informacje w sprawie przekazała gazeta "Bleska", która dotarła do informacji, że zawodnik "nie żyje od dawna". - To odpowiada informacji, że zmarł w wieku 35 lat, podczas, gdy w ubiegłym miesiącu obchodziłby 36. urodziny.  Jak przekazano, jego ciało miało zostać wyrzucone z morza. Były skoczek nie miał przy sobie dokumentów. - Identyfikacja nie była łatwa, dlatego trwało to tak długo - mówił dziennikarzom informator.

Hajek w Pucharze Świata startował od sezonu 2003/2004. Podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku zajął siódme miejsce na dużej skoczni. Ostatni raz wystąpił w marcu 2015 roku, zajmując 30. miejsce.

Po zakończeniu kariery sportowej w 2015 roku trenował juniorów, a w latach 2018-2022 był szkoleniowcem kolejno kadry narodowej kobiet, a później mężczyzn.

Na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy w 2010 roku osiągnął 236 metrów, tylko o trzy metry bliżej od ówczesnego rekordu świata Norwega Bjoerna Einara Romoerena, co do dziś jest rekordem Czech.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE