Nieuczciwych podatników NAMIERZĄ Z KOSMOSU - nic nie ukryje się przed tamtejszym fiskuem

2021-10-14 15:50
Satelita
Autor: pixabay.com Satelita

We Francji urząd podatkowy w najbliższych dniach próbnie zacznie korzystać ze zdjęć satelitarnych w dziewięciu departamentach, by namierzyć nieuczciwych podatników - poinformowała francuska stacja BMF TV. Obraz satelitarny ma pomóc m.in. w wykryciu niezgłoszonych fiskusowi basenów czy przybudówek.

Oko skarbówki spojrzy z góry

Francuska administracja skarbowa ma korzystać m.in. z danych firmy Google - podaje telewizja. Oprogramowanie, korzystając ze zdjęć, ma automatycznie porównywać to, co się na nich znajduje z tym, co zostało zawarte w deklaracji podatkowej. Zdobyte w ten sposób informacje mają być przesyłane do urzędu. Mechanizm z użyciem zdjęć satelitarnych sprawdził się już wcześniej w departamencie Alpy Nadmorskie na południowym wschodzie kraju. W kilka tygodni wykryto tam 3000 niezgłoszonych w zeznaniu podatkowym prywatnych basenów. BMF TV podało, że jednym z atutów nowego rozwiązania są oszczędności. Zdjęcia satelitarne automatyzują proces wykrywania nieuczciwych podatników.

Marcin Miller w Pierwsza Zmiana Show

"Dehumanizacja" zawodu urzędnika podatkowego

Nie wszystkim zaproponowany pomysł się podoba. Związki zawodowe zrzeszające pracowników urzędów podatkowych zarzucają rozwiązaniu "dehumanizację" ich zawodu - przekazała francuska telewizja. Podobne rozwiązania z użyciem nowoczesnej technologii, np. dronów, w służbie urzędów podatkowych stosowane są już m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, czy Argentynie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze