Niedziele handlowe 2021. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa? Które sklepy otwarte?

2021-06-12 21:00
Niedziele handlowe 2021 w czerwcu. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa?
Autor: Unsplash - Markus Spiske Niedziele handlowe 2021 w czerwcu. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021 w czerwcu. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte i można zrobić zakupy? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Sprawdź, czy zgodnie z obowiązującym harmonogramem niedziela 13 czerwca jest niedzielą handlową. Szczegóły w materiale poniżej.

Niedziele handlowe 2021 w czerwcu. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa?

W tym roku sklepy będą otwarte jeszcze W CZTERY NIEDZIELE - w czerwcu, sierpniu oraz dwa razy w grudniu. Czy to oznacza, że 13 czerwca będzie można zrobić zakupy w supermarketach lub galeriach handlowych? Niestety nie. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero pod koniec miesiąca - 27 czerwca, kolejna w ostatnią niedzielę sierpnia, a następne 12 i 19 grudnia.

Niedziela niehandlowa 13 czerwca. Które sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy?

W niedzielę 13 czerwca otwarte mogą być jedynie placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Po niezbędne produkty udamy się zatem jedynie do lokalnych przedsiębiorców i prywatnych właścicieli małych sklepów sieciowych. Otwarte będą także cukiernie, stacje paliw, kwiaciarnie oraz sklepy z prasą. W przypadku złamania zakazu handlu w niedzielę właścicielowi sklepu grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy nagminnym łamaniu ustawy nawet kara ograniczenia wolności.

Prezenterzy Radia ESKA przewidują wynik meczu Polska - Słowacja. Kto wygra mecz?!

Obostrzenia w sklepach. Jaki limit klientów? Zmiany od 26 czerwca

Przypominamy także o obowiązujących wciąż obostrzeniach epidemicznych. We wszystkich placówkach handlowych należy zakrywać usta i nos przy użyciu maseczek. W sklepach obowiązują także limity klientów. Do 25 czerwca maksymalnie 1 osoba na 15 m2. Limit ten zwiększy się jednak od 26 czerwca i będzie wówczas wynosił 1 os. na 10 m2.

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze