Sklep

i

Autor: Marek Kudelski

Niedziela handlowa 9.05 - czy w tym dniu zrobimy zakupy?

2021-05-08 9:49

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w ciągu roku. W niedzielę 9 maja sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Kiedy w maju będzie jeszcze niedziela handlowa? Czy będzie można w tym miesiącu udać się na zakupy?

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w ciągu całego roku. W tym roku sklepy w niedzielę będą otwarte jeszcze cztery razy. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Niestety, tym razem nie mamy dobrych informacji dla wszystkich, którzy chcą zrobić zakupy w niedzielę 9.05. W niedzielę 9 maja sklepy będą zamknięte.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 07.05.2021
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Kiedy w 2021 roku będą jeszcze niedziele handlowe? W tym roku sklepy w niedzielę będą jeszcze otwarte w ostatnie niedziele czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele przed świętami Bożego Narodzenia.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]