Nie żyje Artur Ligęska. W 2019 roku został uwolniony z arabskiego więzienia

2021-05-26 14:57
Nie żyje Artur Ligęska
Autor: YouTube, screen

Nie żyje Artur Ligęska, trener, który w 2019 roku został uwolniony z arabskiego więzienia. Spędził w nim rok, po tym jak bezpodstawnie zarzucono mu posiadanie i zażywanie narkotyków. Powodem jego pobytu w więzieniu była nieodwzajemniona miłość do syna szejka. Ciało Artura Ligęski znaleziono w mieszkaniu w Holandii, miał 40 lat.

Artur Ligęska miał 40 lat, informacje o jego śmierci podał serwis Interia, doniesienia miały zostać potwierdzone u rodziny. Jego ciało zostało odnalezione w jednym z mieszkań w Amsterdamie.

Artur dwa lata temu wyszedł z arabskiego więzienia po tym, jak został tam wtrącony za bezpodstawne oskarżenia, które dotyczyły posiadania i zażywania narkotyków. Spędził tam rok, od kwietnia 2018 roku do maja 2019 roku. Bohater głośnej medialnie sprawy opowiadał, że prawdziwym powodem jego pobytu w więzieniu była nieodwzajemniona miłość do syna jednego z szejków.

Artur Ligęska nie żyje. Opowiadał o pobycie w więzieniu

- Pracowałem jako trener i wspierałem jeden z projektów fitnessowych dużej spółki w Abu Zabi. Na jednej z imprez zostaliśmy sobie przedstawieni tzn. ja jako Polak trener personalny i ten ktoś, kto później okazał się synem jednego z najpotężniejszych ludzi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie było żadnej relacji seksualnej między nami, rozmawialiśmy, to był bardzo inteligentny człowiek, ja od razu wyłożyłem karty na stół, mówię: ja przyjechałem tu zarobić na długi, powiedział, że może mi momentalnie spłacić długi, chciał mnie od siebie uzależnić – przypomina serwis Interia.

W jego uwolnienie zaangażowani byli polscy politycy, to między innymi: europosłanka KO Elżbieta Łukacijewska, do władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich wysyłała pisam. Także Jacek Czaputowicz, który był wówczas ministrem spraw zagranicznych.

13 lat temu bałam się o los swojego dziecka
Sonda
Czy twoje dziecko boi się powrotu do szkoły po pandemii?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze