Putin

i

Autor: PAP/EPA

Świat

Nie będzie broni jądrowej na Białorusi?! "Chiny nie pozwolą Putinowi"

2023-04-01 14:10

Sensacyjna informacja o tym, że Rosjanie chcą rozmieścić broń jądrową na terenie Białorusi, zelektryzowała cały Zachód na czele z Polską. Wygląda jednak na to, że były to jedynie pogróżki bez pokrycia. Takiego zdania jest sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Władimir Putin nie rozmieści na Białorusi broni jądrowej, bo nie pozwolą na to Chiny - uważa Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

- Żadnego rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium Białorusi nie będzie i nie może być, dopóki Chiny nie pozwolą Putinowi na rozmieszczenie tam broni jądrowej. Czy Chiny pozwolą Putinowi rozmieszczać broń jądrową na terytorium Białorusi? Jestem bardziej niż pewny, że nie - powiedział Daniłow, cytowany w sobotę przez portal Suspilne.

Jak ocenił, broń jądrowa na Białorusi nie jest potrzebna ani Chinom, ani Rosji. Wypowiedzi Putina na ten temat określił jako szantaż mający na celu skłonienie USA do jak najszybszego podjęcia negocjacji, by zakończyć wojnę na warunkach rosyjskich.

W minioną sobotę Putin oświadczył, że Rosja zamierza rozmieścić na terytorium Białorusi taktyczną broń jądrową. Według rosyjskiego dyktatora Białorusi przekazano już m.in. dziesięć samolotów, które mogą przenosić pociski jądrowe, a do 1 czerwca mają zostać zbudowane magazyny do przechowywania tego arsenału.

Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE