Nauka zdalna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nauka zdalna

NAUKA ZDALNA od 20 grudnia może być PRZEDŁUŻONA? Minister Edukacji zabrał głos!

2021-12-08 9:44

Czy nauka zdalna w polskich szkołach może zostać przedłużona? Jaki jest sens wprowadzania tego rozwiązania na zaledwie kilka dni? W tej sprawie wypowiedział się Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Jego stanowisko jest bardzo zdecydowane. Co takiego powiedział szef resortu edukacji? O tym przeczytasz w naszym tekście.

Nauka zdalna od 20 grudnia

Nie ma dyskusji o nauce zdalnej dłuższej niż łącznie 3 dni przed świętami i 4 dni po świętach, czyli do 9 stycznia - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Jest to decyzja służb zajmujących się zwalczaniem koronawirusa - powiedział. - Została ona podyktowana Wigilią i Bożym Narodzeniem, jak wyjaśniają służby zajmujące się zwalczaniem pandemii. To jest tylko kilka dni - łącznie 7 dni nauki, które łącznie z przerwą świąteczną dają nam trzy tygodnie przerwania kontaktów okołoszkolnych, a nie trzy miesiące. W ocenie służb należy ograniczyć kontakty przed świątecznymi spotkaniami, żeby jak najmniej zarażeń było w rodzinach, zwłaszcza wśród osób starszych. Natomiast po świętach wiele placówek edukacyjnych planowało i tak dni dyrektorskie, co najmniej do 7 stycznia.

Szef MEiN oświadczył, że przyjmuje argumentację służb ochrony zdrowia.

- Nie ma mowy o dłuższej nauce zdalnej niż do 9 stycznia - zaznaczył. - Nauka stacjonarna jest nam konieczna i dlatego w tym roku od 1 września, mimo różnych głosów przeciwnych i nakłaniania ze strony różnych środowisk opozycyjnych kontynuujemy naukę stacjonarną i będziemy ją kontynuować po pełnym okresie świątecznym.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.