Nauka stacjonarna to mit? Przemysław Czarnek o szkołach, które działają w formie zdalnej!

2022-01-13 9:26
Korepetycje: Wysokie ceny i brak korepetytorów! Ile trzeba zapłacić za godzinę? [CENY]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tylko w incydentalnych przypadkach szkoły działają w formie zdalnej. Przytłaczająca większość dzieci uczy się normalnie, w trybie stacjonarnym - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany był w internetowej części wywiadu w jednej ze stacji radiowych o sytuację w szkołach po okresie świąteczno-noworocznym i czy wiele szkół przeszło na nauczanie zdalne.

"Nie mamy informacji o tym, żeby to były jakieś powszechne przypadki. To są incydentalne przypadki. Przytłaczająca większość dzieci uczy się normalnie w trybie stacjonarnym, z czego się bardzo cieszymy" - powiedział. Dodał, że tak samo było przed świętami Bożego Narodzenia.

"Te szkoły, które w całości przechodziły na naukę zdalną, to było naprawdę poniżej jednego procenta przypadków. Były szkoły w większym procencie, które przechodziły na naukę zdalną jako poszczególne klasy, te, które miały kontakt z osobą zakażoną, gdzie było ognisko zakaźne. Dzisiaj, w tym tygodniu nie mamy z tym problemów" - podkreślił.

W środę Ministerstwo Edukacji i Nauki podawało, powołując się na dane od kuratorów, że 98,2 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,1 proc. szkół podstawowych i 99,5 proc. ponadpodstawowych pracowało tego dnia w trybie stacjonarnym

Czarnek poinformował, że w piątek kończą się lekcje w pięciu województwach, bo tam rozpoczynają się ferie zimowe. W kolejnych województwach ferie rozpoczną się później. "Ten ruch wokołooświatowy siła rzeczy do końca lutego przez ferie zimowe w różnych terminach będzie rzeczywiście ograniczony mniej więcej o 40-50 proc." - dodał szef MEiN.

Czarnek mówiąc o ewentualnych planach obowiązkowych szczepień wśród nauczycieli stwierdził, że "nie jest organem, który tego rodzaju decyzje podejmuje." "Co do szczepień, czy one mają być obowiązkowe, jak mają być podawane, ile razy - to nie jest kwestia medyczna, którą my się zajmujemy w MEiN. Ja mogę powtórzyć: zaszczepiłem się trzema dawkami jeszcze w listopadzie, zaszczepiłem się przeciwko grypie. Zaszczepiona jest cała moja rodzina. Czujemy się znakomicie. Jesteśmy bezpieczni, nie chorujemy. Zachęcam wszystkich do tego" - powiedział.

W środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz podał, że minister zdrowia Adam Niedzielski i szef MEiN Przemysław Czarnek nadal rozmawiają o obowiązkowych szczepieniach nauczycieli przeciwko COVID-19. "Na pewno musimy uwzględnić sugestie resortu edukacji" - zaznaczył Andrusiewicz.

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Quiz: Kto jest na zdjęciu?

Pytanie 1 z 6
Kto jest na zdjęciu?
Hotplota.pl
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze