Najsłynniejszy szczur świata przechodzi na emeryturę. Przez 5 lat rozbrajał miny [FILM]

i

Autor: youtube.com

Najsłynniejszy szczur świata przechodzi na emeryturę. Przez 5 lat rozbrajał miny [FILM]

2021-06-08 8:44

Magaua– tak nazywa się szczur saper, który po kilku latach zasłużonej pracy przechodzi na emeryturę. W ciągu 5 lat wykrył 71 min i 38 niewybuchów i niewypałów, a dzięki temu uratował życie wielu osobom.

Jeżeli myśleliście, że szczury to jedynie gryzonie, których należy się bać, to jesteście w błędzie. Istnieją bowiem szczurzy bohaterowie, których umiejętności i ciężka praca uratowały wiele istnień. Jednym z takich przykładów jest wytresowany i zatrudniony przez pozarządową organizację do wykrywania min...szczur.

Jak wyglądało jego szkolenie?

Z pewnością nie należało do najprostszych. Szczur otrzymywał smakołyki zawsze gdy zbliżył się do czegoś, co pachniało związkami chemicznymi używanymi w minach. Zaliczył wszystkie testy celująco, więc przystąpił do niebezpiecznej pracy najpierw w Tanzanii, a potem w Kambodży.

Najsłynniejszy szczur świata przechodzi na emeryturę. Przez 5 lat rozbrajał miny [FILM]

Jako zasłużony tropiciel, który wykrył 71 min i 38 niewybuchów i niewypałów został odznaczony tytułem bohatera,

Po pięciu latach wytężonej pracy zauważono, że zwierzak robi się nieco bardziej powolny. 70-centymetrowy szczur stracił także swój wrodzony refleks. Uznano, że to najwyższy czas aby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Teraz zastąpią go młodsi specjaliści w dziedzinie odnajdowania min.

We Wrocławskim Zoo urodziły się jadowite jaszczurki! To Helodermy Meksykańskie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE