Joanna S

i

Autor: msn.com

Najbardziej poszukiwana Polka na świecie uciekła policji! Jak to zrobiła?

2021-12-09 9:14

Poszukiwani od lat i zatrzymani na podstawie ENA w Hiszpanii - twórczyni Galleri New Form Joanna S. i jej syn Mikael, którzy są podejrzani o kierowanie piramidą finansową, uciekli i ukrywają się - wynika z informacji Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Za najbardziej poszukiwaną Polką na świecie po raz kolejny wystawiono list gończy. - To kompromitacja hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości i polskich śledczych - komentuje detektyw Wojciech Koszczyński w rozmowie z portalem money.pl.

Sąd w Madrycie nie zastosował bowiem wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania do czasu przekazania ich stronie polskiej, a zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, takie jak stawiennictwo w budynku sądu do czasu uprawomocnienia się postanowienia o przekazaniu, poinformowanie o zamiarze zmiany miejsca pobytu i podanie numeru telefonicznego do kontaktu.

"Brak stosowania tymczasowego aresztowania skutkował ucieczką i ukryciem się podejrzanych, o czym pismem z 29 listopada 2021 r. została poinformowana Prokuratura Regionalna w Białymstoku" - poinformował w środę PAP zastępca szefa tej prokuratury Paweł Sawoń.

Joanna S. i jej syn Mikael S. poszukiwani byli listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) oraz Czerwoną Notą Interpolu. Okazało się, że mieszkają w Hiszpanii. W październiku zostali zatrzymani przez tamtejszą policję.

Oboje podejrzani są o prowadzenie bez stosownego zezwolenia działalności bankowej, doprowadzenie klientów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ponad 300 mln zł, a także tzw. pranie pieniędzy na ponad 24 mln zł i 5 mln euro. Przy takich zarzutach grozi im do 15 lat więzienia oraz do 10 mln zł grzywny.

Pogrzeb Artura Walczaka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE