Nadciąga pogodowy ARMAGEDON! Cała Polska zagrożona!

i

Autor: Canva

Nadciąga pogodowy ARMAGEDON! Cała Polska zagrożona!

2021-09-10 9:00

Nadciąga pogodowy armagedon! Po chwilowej słonecznej, letniej pogodzie przyszedł czas na… deszcz. Pogoda może zmienić się w przeciągu najbliższych godzin! IMGW wydał alert niemal dla całej Polski! Jedynie województwo łódzkie nie musi obawiać się nadciągającego załamania pogody. Co nas czeka w najbliższych dniach? Miejscami może być naprawdę niebezpiecznie!

Niestety, już w najbliższych dniach, a nawet godzinach czeka nas gwałtowne załamanie pogody! Niektóre województwa doświadczą zmiany aury jeszcze dzisiaj, a reszta Polski w nadchodzący weekend. Wygląda na to, że słoneczna pogoda żegna się z nami na dobre… Teraz przyszedł czas na deszcz, grad i burze z piorunami! Jak podaje IMGW alertem objętych jest aż 15 na 16 województw. Jedynie województwo łódzkie nie musi obawiać się większych zmian w pogodzie. Zapowiedzi meteorologów, delikatnie mówiąc - nie są dla nas dobre. Jeżeli planowaliście aktywny weekend w plenerze, to może być ciężko z zrealizowaniem swoich planów. Według IMGW istnieje nawet „zagrożenie dla życia”. Co nas czeka w pogodzie w najbliższych dniach? Czy faktycznie będzie aż tak niebezpiecznie? Kiedy możecie spodziewać się załamania pogody w swoim regionie?

Spis treści

  1. Nadciąga pogodowy ARMAGEDON! Cała Polska zagrożona!
  2. Nadciąga pogodowy ARMAGEDON! Co będzie dziać się w pogodzie?

CZYTAJ TAKŻE: Gdzie na grzyby 2021? Najlepsze miejsca w Polsce. Gdzie są grzyby? RAPORT i MAPA grzybów [WRZESIEŃ 2021]

Nadciąga pogodowy ARMAGEDON! Cała Polska zagrożona!

Od dzisiaj 10 września do niedzieli 12 września w Polsce zmieni całkowicie zmieni się pogoda. Wygląda na to, że musimy pożegnać się ze słoneczną aurą i przywitać deszczową, burzową i przede wszystkim niebezpieczną pogodę. Ta zagości w niemal całej Polsce! IMGW zapowiada, że zmiana obejmie 15 z 16 województw! Gdzie i kiedy spodziewać się załamania pogody?

  • od 10 września: woj. zachodniopomorskie,
  • od 11 września: woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie,
  • od 12 września: woj. opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie.

.

Nadciąga pogodowy ARMAGEDON! Co będzie dziać się w pogodzie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Synoptycy zapowiadają burze i burze z gradem. Według IMGW taki alert sprzyja występowaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Co więcej instytut podaje, że nadchodzące „zjawiska” mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zmiany w pogodzie zaczną się już dzisiaj! Deszczowa aura zawita na początku na krańcach zachodnich kraju.

Fabian Drzyzga: W 1/8 finału będziemy faworytami
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?